DYK İçin 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine Sokağa Çıkma İzni Verildi

MEB'in tekrar başlattığı DYK kursları için ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencilerine kurs saatlerinde sokağa çıkma izni verildi. İşte karar...

DYK İçin 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine Sokağa Çıkma İzni Verildi
DYK İçin 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine Sokağa Çıkma İzni Verildi Admin

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz günlerde yayımladığı resmi yazı ile 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. yarıyılı başlarında kapattığı DYK kurslarını tekrar açma kararı almış, kurslar 22 Ocak'tan itibaren açılmıştı.

 Bakanlığın 8. ve 12. sınıflar için destekleme ve yetiştirme kurslarını açması, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle öğrencilerin bu kurslara nasıl katılım sağlayacağını akıllara getirmişti.

 Emsal ve örnek ilk uygulama Sivas'tan geldi. Sivas İl Hıfzıssıhha Kurulu 21 Ocak'ta oy birliği ile aldığı kararda DYK kurslarına katılacak öğrencilerin, okulların ders programı ve saatlerine göre sokağa çıkma yasağını kaldırdı.

 MEB'e bağlı devlet ve özel okullardaki 8. ve 12. sınıflar için başlayan kurslar yaklaşık 2,5 milyon öğrenci ile 200 bin öğretmeni doğrudan ilgilendirdiğinden Sivas İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gibi her ilin ayrı ayrı karar alması beklenmeden Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının koordinasyonunda mağduriyetler yaşanmadan bu sorun acilen çözülmelidir.

 8. ve 12. Sınıf Öğrencileri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlamasının DYK Kursları İçin Kaldırılması Yönünde Alınan Karar Şöyle:

DYK MEB KURS SOKAĞA ÇIKMA İZİN ÖĞRENCİ ÖĞRETMEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar  büyüyerek devam  etmektedir
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar büyüyerek devam etmektedir
ÖSYM’den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
ÖSYM’den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi