MESAİ DIŞI CANLI DERS EKDERS TALEP DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Geçtiğimiz günlerde Eğitim İş Sendikasının başvurusu sonucunda ,

MESAİ DIŞI  CANLI DERS  EKDERS TALEP  DİLEKÇE ÖRNEĞİ
MESAİ DIŞI  CANLI DERS  EKDERS TALEP  DİLEKÇE ÖRNEĞİ Admin

Uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte öğretmen,öğrenci ve veliler bir çok zorluklar yaşıyor.Öğretmenlerin yaşadıkları sorunlardan bir tanesi yaptıkları canlı derslerin ücretlerinin ödenmemesi yada eksik ödenmesi.

Öğretmenler yaşadıkları bu orunlarını sendikalara iletiyorlar.Sendikalarda eğitim çalışanlarından gelen bu sorunları Milli Eğitim Bakanlığına yüzyüze yaptığı görüşmeler yada resmi yazı şeklinde iletiyor.

Geçtiğimiz günlerde Eğitim İş Sendikası daöğretmenler gelen talepler doğrultusundaMilli Eğitim Bakanlığına resmi yazı ile başvursu.Başvuru sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin uzaktan eğitimde Hafta içi saat 18:00'den sonra ve haftasonu Cumartesi ve Pazar günleri yapılan canlı derslere akşam ücreti ödenmesi gerektiğini resmi yazı ile bildirmişti.

Bu haberi sizlerle paylaşmıştık.

Eğitim İş Uzaktan Eğitimde Öğretmenlerin Mağduriyetini Giderdi

Bu haberimiz sonucunda öğretmenler daha önce yaptıkları hafta içi akşam ve haftasonu derslerinin geriye dönük ödemesinin olup olmayacağını merak ettiler.Bakanlığın bu yazısına göre öğretmenlere ödenmeyen yada eksik ödenen ekderslerin bu yazıdan sonra geriye dönük ödenmesi gerekmekte.Öğretmenlerin okul idarelerine vermeleri gereken dilekçeyi de sizler için yayınlıyoruz.

 

EKDERS CANLI DERS EBA UZAKTAN EĞİTİM MEB EĞİTİM İŞ OKUL MESAİ DIŞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar  büyüyerek devam  etmektedir
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar büyüyerek devam etmektedir
ÖSYM’den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
ÖSYM’den Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi