Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı: “Bizim muhatap almamızı gerektirmez. Memur-Sen bağlı sendikalarında ücretleri sendika yönetimi belirlemez/belirleyemez. Genel kurulda delege belirler”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı Admin

Memur-Sen’in tüm memurlara seyyanen 400 lira zam talep eden açıklamasından sonra dün sosyal medyada #MemurSenKendineGel etiketiyle sendika yönetimine tepki içeren binlerce paylaşım yapıldı. Paylaşımlarda tepkilerin yoğunlaştığı konuların başında Memur-Sen yöneticilerinin maaşları yer aldı.

#MemurSenKendineGel etiketiyle tepkilerini dile getiren yurttaşlardan bazıları Memur-Sen maaşlarının yöneticilerinin yer aldığı bir tablo paylaştı. Tabloda Memur-Sen Genel Başkan maaşı 32.115,80 lira, Genel Başkan Yardımcısı maaşı 20.815,10 lira, Sendika İl Başkanı maaşı 17.137,03 lira olarak yer aldı. Memur-Sen’e tepki gösterenlerin paylaştığı söz konusu tablonun doğruluğunu ve yönetici maaşlarını Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a sorduk.

Söz konusu tablodaki maaşların doğru olup olmadığını sorduğumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi:

“Tabloda kimi kastettikleri yazılmamış ve genel bir itham oluşturulmaya çalışılmış. Sendikaların, çalışanların ücretlerinin yetersizliğini ve zam/iyileştirme taleplerini konuşmayı engellemek için yapılmış bilinçli bir şey gibi sanki. Hangi sendikayı kastettiğini tabloya yazıp imzasını atsa bunu düzenleyen kişi/kurum/kuruluş çok ahlaki bir iş yapmış olurdu. Memur-Sen’i ifade eden bir ibare olsaydı bunu yargıya taşır ve ithamda bulunup, kurumu yıpratmaya çalışanla mahkemede görüşürdük. Fakat imzasız, genellemeli bir şey yaparak, zor durumda kalırsam size demedim diyecek şekilde davranılmış. Bizim muhatap almamızı gerektirecek bir şey değildir.”

“MEMUR-SEN’de ücretleri delege belirler”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a ayrıca son dönemlerde sendika yöneticilerinin ücretlerinin çokça gündeme geldiğini, kendilerinin yönetici maaşlarını açıklayıp açıklayamayacaklarını da sorduk. Yalçın bu soruya ‘Memur-Sen’de yönetici maaşlarını delgeler belirler’ diyerek cevap verdi.

 

“Memur-Sen bağlı sendikalarında ücretleri sendika yönetimi belirlemez/belirleyemez. Genel kurulda delege belirler. Harici bir kuruş bile alamaz yönetici olan… Standart maaşının haricinde her hangi bir ad altında ödenti de yapılamaz yönetime getirilene. Muhatap almayacağımız bir tabloyu muhatap alın demiyorsunuz sanırım.”

Haber: ONUR DALAR

Kaynak:Jurnaltr

MEMURSEN GENEL BAŞKAN ALİ YALÇIN MAAŞ MEMUR ZAM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emre     2021-01-18 Alınan maaşlar şeffaf olmalı. Kim ek ödemelerle ne alıyorsa bilinmelidir. Mesela bakın millî eğitim müdürlerinin de maaşları ek ödemelerle birlikte ne kadar olduğunu kimse bilmiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En İyi FFP3 Maske Özellikleri Nanofibermaske'nin Maskelerinde!
En İyi FFP3 Maske Özellikleri Nanofibermaske'nin Maskelerinde!
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar  büyüyerek devam  etmektedir
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar büyüyerek devam etmektedir