Birleşik Kamu İş Gaziantep Temsilciliği:Gelir Vergisi Dilimleri Düşürülmeli ve Sabitlenmeli

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Eğitim İş Şube Başkanı Ali Arpat, son bir yılda doğalgaza yüzde 34, elektriğe yüzde 33 oranında zam geldiğini belirterek, açıklanan enflasyon oranı ile yıl boyunca yaşanan zamlar ve harcama oranlarındaki düşüş karşılaştırıldığında, gerçek enflasyonun yüzde 14,6’lık orandan daha fazla olduğuna dikkat çekti. Arpat, “Asgari ücret vergi dışı bırakılmalıdır. Vergi dilimleri 15’ten yüzde 10 düşürülmelidir ve sabit tutulmalı” dedi.

Birleşik Kamu İş Gaziantep Temsilciliği:Gelir Vergisi Dilimleri Düşürülmeli ve Sabitlenmeli
Birleşik Kamu İş Gaziantep Temsilciliği:Gelir Vergisi Dilimleri Düşürülmeli ve Sabitlenmeli Admin

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Eğitim İş Şube Başkanı Ali Arpat,  son bir yılda doğalgaza yüzde 34, elektriğe yüzde 33 oranında zam geldiğini belirterek,  açıklanan enflasyon oranı ile yıl boyunca yaşanan zamlar ve harcama oranlarındaki düşüş karşılaştırıldığında, gerçek enflasyonun yüzde 14,6’lık orandan daha fazla olduğuna dikkat çekti. Arpat, “Asgari ücret vergi dışı bırakılmalıdır. Vergi dilimleri 15’ten yüzde 10 düşürülmelidir ve sabit tutulmalı” dedi.

 

TÜİK’in çarpıtmaları sonucu memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam artışına mahkum edildiklerini belirten Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Eğitim İş Şube Başkanı Arpat yaptığı açıklamada,  “TÜİK, memurun ve emeklinin maaş zammına adeta el koydu. Açıklanmış olan oran çalışanların, emeklilerin, asgari ücretlilerin gerçek enflasyonunu yansıtmamakta,  bu oran sadece iktidarın istediği oranı yansıtmaktadır.


 
TÜİK verilerini manipüle edenler, ülkede ısrarlı bir şekilde ekonomik kriz yokmuş gibi hissettirenler dahi gerçek enflasyon oranlarının bu olmadığını biliyor” diye konuştu.


 
 

Enflasyonun yüzde 14,6 olduğu, asgari ücrete yüzde 21,6 oranında zam yapıldığı bir ortamda kamu emekçilerinin maaşlarına yüzde 3+4,37 oranı ile sefalet koşullarına mahkûm edilmesinin vicdansızlık ve adaletsizlik olduğuna dikkat çeken Ali Arpat,


 
 “Açlık sınırının 3 bin 46 lira yoksulluk sınırının 11 bin 186 TL’yi aştığı bugünün koşullarında hiç kimsenin kamu emekçilerinin maaş artışlarında TÜİK vasıtası ile açıklanan sahte enflasyon rakamlarını reva görmeye hakkı yoktur. 2019 Ağustos’unda Hükümet ile Memur-Sen, kapalı kapılar ardında danışıklı satış sözleşmesi imzaladı. Kamu emekçilerini sefalet ücretine mahkûm etikleri yüzdelik dilimleri de Hakem Kuruluna ilan ettirmişlerdi. O gün kata kulli yaparak kamu emekçilerini masada satan, sözleşmeyi tarihi bir başarı olarak sunan turkuvaz konfederasyon bugün tarihi bir rezalete imza attığını hem yaptığı itirazla hem de sebep olduğu sefalet zamlarıyla gösteriyor” dedi.

 

MEMURLARA EK ZAM VERİLMELİ

Gıda başta olmak üzere tüm ürünlere yönelik zamlar karşısında çalışanların kayıpları telafi edilmesine vurgu yapan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Arpat,

“Toplu sözleşme masası yeniden kurulmalı ve memurlara ek zam verilmeli. Kamu emekçilerinin sadece satın alma gücünün korunabilmesi için maaşlarına en az yüzde 30 oranında zam yapılmalıdır. Enflasyon farkı ile birlikte memurun zammı yüzde 7,37 olarak ilan edildiği anlayış terk edilmeli memurun aldığı yüzde 3 oranlı sefalet aldatmacasında vazgeçilmelidir. Emekçilerin; temel ekonomik sorunları arasında yer alan işsizlik, enflasyon, hayat pahalılığı, yoksulluk, yüksek borçluluk gibi sorunlara kalıcı çözümler için kamucu politikalara dönülmelidir. Asgari ücret vergi dışı bırakılmalıdır. Vergi dilimleri 15’ten yüzde 10 düşürülerek sabit tutulmalı” şeklinde konuştu.
www.yeniçizgihaber.com YENİ ÇİZGİ

Birleşik Kamu İş Eğitim İş Ali Arpat memur zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matematik Öğretmeni Hayatını Kaybetti
Matematik Öğretmeni Hayatını Kaybetti
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı