ÖĞRETİCİ: İL İÇİ ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ il içi özür grubu mağduru öğretmenler ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. Öğretmenlerin sorunlarını dinleyen ÖĞRETİCİ, aynı il içinde yıllardır eş ve çocuklarından ayrı olan, aynı il içinde her gün yüzlerce km gidiş-geliş yapan öğretmenlerin mağduriyetinin en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle:

ÖĞRETİCİ: İL İÇİ ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR
ÖĞRETİCİ: İL İÇİ ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR Admin

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ il içi özür grubu mağduru öğretmenler ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. Öğretmenlerin sorunlarını dinleyen ÖĞRETİCİ, aynı il içinde yıllardır eş ve çocuklarından ayrı olan, aynı il içinde her gün yüzlerce km gidiş-geliş yapan öğretmenlerin mağduriyetinin en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle:

Aynı il içinde eşinden, çocuğundan ayrı bırakılan il içi özür grubu mağduru meslektaşlarımız ile çevrimiçi görüşme gerçekleştirdik. Kanayan yara haline gelen il içi özür grubu mağduriyetini öğretmenlerimizden dinledik.

Aynı il içinde yüzlerce km mesafeyi her gün gidip gelmek zorunda kalan öğretmenler olduğu gibi bu kadar mesafeyi gün içinde gidip gelemediği için eşinden, çocuğundan ayrı yaşayan öğretmenler de bulunmaktadır. 

Yıllardır çözülmeyen bu sorun masaya yatırılmalı, özür grubu atamalarında talep ettiğimiz ilçe emri uygulanmalıdır. İl içi sıra tayinlerinin çalıştırılması yıllardır eşlerinin bulunduğu yere yaklaşamayan öğretmenlerimizin sorunu için çözümüne katkı sağlayacaktır.

Sürekli mağduriyet oluşturan mevcut atama ve yer değiştirme yönetmeliği değiştirilmeli, teşvik ve becayişi de içeren ADİL ve ÖNGÖRÜLEBİLİR bir yer değiştirme yönetmeliği hazırlanmalıdır. AES olarak il içi özür grubu mağduru öğretmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğiz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Anadolu Eğitim Sen Mehmet Alper Öğretici öğretmen il içi özür durumu eş durumu sağlık durumu mazeret tayini
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ