KATLEDİLEN AKADEMİSYEN AYLİN SÖZER’İN VİDEOSU DUYGULANDIRDI

Aylin Sözer'in mezuniyet töreninde çekilmiş bir videosunu paylaşan öğrencilerden biri,

KATLEDİLEN AKADEMİSYEN AYLİN SÖZER’İN VİDEOSU DUYGULANDIRDI
KATLEDİLEN AKADEMİSYEN AYLİN SÖZER’İN VİDEOSU DUYGULANDIRDI Admin

K.D. tarafından yakılarak öldürülen İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlisi Aylin Sözer'in mezuniyet töreninde çekilmiş bir videosunu paylaşan öğrencilerden biri, "Bize mezuniyette böyle veda ettin... Ellerimizi öpüp sonsuz minnetle uğurladın. Biz de senin elini hiç bırakmadık, öğrettiklerinle seni gururlandırdık. Devam edeceğiz kızıliçem sen rahat uyu..." ifadelerini kullandı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlisi Aylin Sözer, eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen K.D. tarafından yakılarak öldürüldü. Türkiye'yi sarsan cinayetin ardından sosyal medya hesaplarından tepki gösteren çok sayıda vatandaş "Bu ülkede bugün bir kadın yakılarak öldürüldü" şeklinde paylaşım yaptı.

Öğrencileri de Sözer'in görüntülerinin olduğu videolar paylaşarak cinayete tepkilerini dile getirdi. Sözer'in mezuniyet töreninde pasta kesmeden önce yaptığı konuşmayı sosyal medyadan paylaşan bir öğrencisi "Bize mezuniyette böyle veda ettin... Ellerimizi öpüp sonsuz minnetle uğurladın. Biz de senin elini hiç bırakmadık, öğrettiklerinle seni gururlandırdık. Devam edeceğiz kızıliçem sen rahat uyu..." ifadelerini kullandı.

Sözer'in birçok öğrencisi de bu paylaşımın ardından hocalarına olan sevgilerini ve bu vahşi cinayete tepkilerini dile getirdikleri yorumlar eklediler. 

"ÇOCUKLARI BENİM SİZİN ELLERİNİZDEN ÖPTÜĞÜM GİBİ ÖPECEKSİNİZ, HAYATLARINA DOKUNACAKSINIZ"

Paylaşılan videoda Sözer'in öğrencilerine "O çocukları benim sizin ellerinizden öptüğüm gibi öpeceksiniz, hayatlarına dokunacaksınız. Her birinize o kadar çok güveniyorum ki...İster iş bulun ister iş bulmayın ben hepinizin içine kocaman güzel şeyler koydum. Bunun için bilgi, saygı, ilgi, meslek aşkı var. Benden gördüğünüz o aşka ömür boyu devam edin. Hayatta bir çocuğun hayatına dokunmaktan daha güzel hiçbir duygu yok. Birlikteliğimiz hiç bitmesin" şeklinde bir konuşma yaptığı görüldü. 

 

AYLİN SÖZER AKADEMİSYEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber