OKUL BAHÇESİNDEKİ TRAFO KALDIRILMALI

Eğitim İş Denzili Şube Başkanı Namık Aydoğan ve Şube Yöneticileri,üyeleri okul bahçesindeki trafonun kaldrılmasını istediler.

OKUL BAHÇESİNDEKİ TRAFO KALDIRILMALI
OKUL BAHÇESİNDEKİ TRAFO KALDIRILMALI Admin

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulumuzun bahçesine bir trafo yapılacağını daha önce öğrenerek burada trafo inşaatı önünde tepkimizi dile getirmiştik. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/10 nolu genelgeye aykırı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atan bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini belirtmiştik.

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu şehrimizin merkezinde sınırlı düzeyde okul bahçesine sahip olan Denizli’mizin köklü eğitim kurumlarından biridir. Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır, sorumsuzluktur.

Yüksek gerilim hattının, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler, nasıl oynayacaklar? Bu okulda görev yapan öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur. Okul öncesi çocuklarımız teneffüse bile çıkamamaktadır. Günde yarım saat oyun etkinliği için bahçeye çıkarak dinlenmekte, oksijen almaktadırlar. Bu trafonun altında nasıl oyun oynayacak çocuklarımız?

Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre okullarımızda birtakım önlemler alırken bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır.

Resmi kurumlarımızın İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gerekir.

Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir.

Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak öğrenci, öğretmen ve eğitim emekçilerimizin haklarını koruma adına bu konuyu takip ediyoruz, takip edeceğiz.

Namık Kemal Aydoğan

Şb. Başkanı

EĞİTİM İŞ DENİZLİ ŞUBE NAMIK AYDOĞAN OKUL BAHÇE TRAFO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber