MEB ÖĞRETMENLERİN BİR GÜN BOŞ OKULLARA GİTMESİ İLE İLGİLİ DÜZENLEME YAPMAYI PLANLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitime ara verilmesi kararından sonra öğretmenlerin haftada bir gün okula gitme kararında değişiklik planlanıyor. Detaylar haberimizde..

MEB  ÖĞRETMENLERİN  BİR GÜN  BOŞ OKULLARA  GİTMESİ İLE İLGİLİ  DÜZENLEME YAPMAYI PLANLIYOR
MEB  ÖĞRETMENLERİN  BİR GÜN  BOŞ OKULLARA  GİTMESİ İLE İLGİLİ  DÜZENLEME YAPMAYI PLANLIYOR Admin

Bilindiği gibi koronavirüs vaka sayılarının 30 bine dayanmasından sonra 23 Aralık tarihinden itibaren okullarda yüz yüze eğitimlere ara verilmiş ve tüm eğitim öğretim faaliyetlerinin uzaktak olarak  yapılmasına karar verilmişti.

Süreç ile ilgili olarak resmi bir yazı yayımlayan bakanlık uzaktan eğitimin sürdüğü süreler içinde okullardaki tüm öğretmenlerin haftada bir gün okula gelip, ders defterlerini doldurması ve imza atması gerektiğini belirtmişti.


Bakanlığın bu kararı bazı sendikalardan tepki görsede, öğretmenler 1 aydan fazla süre okullarına idarelerin belirlediği bir günde her hafta gelip imzalarını atmakta ve defterlerini doldurmaktadır.
Fakat gelen son bilgilere göre bakanlık öğretmenlerin haftada bir gün okula gitme kararında değişiklik planlıyor. Artan vaka sayıların yeniden düşüşe geçmesi ve kontrol altına alınmasının devam için Milli Eğitim Bakanlığının bu kararı gözden geçirip, öğretmenlerin haftada bir gün okula gitme kararında değişiklik yapması eğitim camiası tarafından olumlu karşılanacaktır.
 
Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiği an siz değerli okuyucularımız ile anında paylaşılacaktır.

mebpersonel.com/Özel

MEB ÖĞRETMEN OKUL SALGIN SINIF DEFTERİ İMZA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber