EYT'liler Kılıçdaroğlu ile Görüştü

Emeklilikte yaşa takılanların durumuna ilişkin, açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisinin maliyeci olduğunu hatırlatarak EYT'liler için kaynak bulduğunu söyledi.

EYT'liler Kılıçdaroğlu ile Görüştü
EYT'liler Kılıçdaroğlu ile Görüştü Admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilikte yaşa takılanlara, “Bugün 5’li çete diyoruz mesela, devletin dolar bazında en büyük kaynaklarını alan, kendi geleceklerini garantiye almak için de Londra mahkemelerini yetkili kılan çete. Sadece onlardan alınan parayla değil siz, hem aile destekleri sigortası hem beklediğiniz haklar teslim edilir” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Marmara EYT Federasyonu temsilcileri ile video konferans yoluyla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, toplantıda EYT’lilere yönelik çözüm önerilerini anlattı.

Aile Sigortası projesi ile emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına çözüm önerildiğini, ancak hükümetin çözüm için adım atmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sosyal devlet fakirin fukaranın hakkını koruyan devlettir. Zenginden alıp yoksula kaynak ayıran devlettir. Bugün 5’li çete diyoruz mesela, devletin dolar bazında en büyük kaynaklarını alan, kendi geleceklerini garantiye almak için de Londra mahkemelerini yetkili kılan çete. Sadece onlardan alınan parayla değil siz, hem aile destekleri sigortası hem beklediğiniz haklar teslim edilir. Bakın hâlâ asgari ücret belirlenmedi. Adı asgari ücret, Türkiye’de oldu ortalama ücret. İnsanların yüzde 60’ı asgari ücret alıyor. Bireysel olarak eleştiriler yapıyoruz ama kitlesel olarak yaptığımız eleştirinin gereğini yapmıyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı’nın vergi cenneti ülkeler listesini güncellenmemesine yönelik eleştirilerini de sürdüren Kılıçdaroğlu, “EYT’lilerin durumunu düzelteceğiz de bizde para yok’ diyorlar. Bakın bir kararname çıkaracaklar, oralardan gelen her parayı yüzde 30 oranında vergileyecekler. İşte size kaynak. Uyuşturucudan, kadın ticaretinden, fuhuştan, organ ticaretinden, insan ticaretinden gelen paraları sıfır vergiyle Türkiye’ye getir diyorlar” dedi.

CHP GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU EYT EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber