ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yüz yüze sınavların ertelenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR
ÖĞRETİCİ: EĞİTİM SÜRECİ PAYDAŞLARLA YÖNETİLMELİ, MİLLİ EĞİTİM KURULU KURULMALIDIR Admin

Eğitim ile ilgili kararların eğitimin paydaşları ile birlikte alınmadığını ifade eden ÖĞRETİCİ bunun sonucu olarak da sürekli verilen kararların değiştiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

MEB yüz yüze yapılması düşünülen sınavlar ile ilgili açıklama yaparak doğru olanı yaptı ve sınavların ertelendiğini duyurdu. Uzaktan eğitimin başladığı ilk günlerden itibaren ani verilen kararların sıkça değiştiğini görebiliyoruz. Salgın koşullarına göre tabii ki şartlar değişebilir ancak MEB'in bu süreçte en büyük yanlışlarından biri süreci paydaşlar ile birlikte yönetmemesidir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak salgının ilk günlerinden itibaren eğitim ile ilgili alınacak kararları görüşebilmek için Milli Eğitim Kurulu kurulmasını teklif etmiştik. Önerimizi yineliyoruz ve diyoruz ki; müfredat, ders saatleri, uzaktan eğitimin içeriği, sınavlar başta olmak üzere eğitim ile ilgili konuları görüşebilmek için eğitimin tüm paydaşlarının içerisinde olduğu bir Milli Eğitim Kurulu'na ihtiyaç vardır. Ani kararlar yerine ortak akıl harekete geçirilmeli ve eğitim süreci tüm paydaşlar ile birlikte yönetilmelidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası 

 

Anadolu Eğitim Sen Aes Mehmet Alper Öğretici uzaktan rğitim sınav erteleme iptal açıklama Meb
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?