Mansur Yavaş Verdiği Sözü Tuttu:Ankara’da internetsiz köy kalmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için 914 köye ücretsiz internet hizmeti sağladı.

Mansur Yavaş Verdiği Sözü Tuttu:Ankara’da internetsiz köy kalmadı
Mansur Yavaş Verdiği Sözü Tuttu:Ankara’da internetsiz köy kalmadı Admin

Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü salgını sürecinde internet sorunu nedeniyle uzaktan eğitime ulaşamayan öğrencilerin yaşadığı Ankara’daki köylere alt yapı kurdu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatının ardından çalışma yapan belediye ekipleri 914 köye ücretsiz internet hizmeti götürdü.

Öğrencilerin pandemi sürecinde uzaktan eğitime devam etmesi için interneti olmayan 928 kırsal mahalleye ücretsiz internet bağlantısı için çalışmalar başlamıştı. 10 köyde altyapı bulunması nedeniyle muhtarların kurulum istemediği, 4 köyde ise köy konağı yapımının sürmesi nedeniyle kurulumun ertelendiği ücretsiz internet hizmeti toplam 914 köyde tamamlandı.

Sağlanan internet hizmetine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaşan Yavaş, “Söz verdiğimiz gibi Ankara'mızda internetsiz köy kalmadı. Bine yakın köyümüzü ücretsiz internete kavuşturduk. Ömrüm ve gücüm yettiğince, eğitim aşkıyla çalışan her bir evladımızın yanındayım. Yeter ki yüzünüz hep gülsün, başarılar dilerim evlatlarım” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş Mehmet Öğretmene Cevap Vermişti:"Her zaman yanınızda ve emrinizdeyiz"

Mehmet Öğretmen, Mansur Yavaş'ın paylaşımına "Sayın başkanım, Ankara'nın Kalecik ilçesindeki köylerden birinde öğretmenim. Öğrencilerimin internet problemi yüzünden derslere katılamamakta. Ümit ediyorum ki bir an önce bu köylere de internet hizmetiniz ulaşır" yazmıştı.

Mansur Yavaş da Mehmet Öğretmen'in mesajına kayıtsız kalmayarak köy öğretmenine şu yanıtı verdi:

"Sevgili Öğretmenim,

Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Aralık ayı sonuna kadar tüm köylerimize ücretsiz internet hizmeti sağlamış olacağız.  Geleceğimiz için verdiğiniz bu kutsal mücadelede her zaman yanınızda ve emrinizdeyiz."

 
 
mansur yavas internet köy öğrenci okul uzaktan eğitim Ankara Büyükşehir Belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ