Koca ile Selçuk arasında 'salgın' çelişkisi: Uzaktan eğitime salgın uzatması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin 22 Ocak’a uzatıldığını, yarıyıl ve bir haftalık tatil ile ikinci dönemin 15 Şubat’ta başlayacağını açıkladı.

Koca ile Selçuk arasında 'salgın' çelişkisi: Uzaktan eğitime salgın uzatması
Koca ile Selçuk arasında 'salgın' çelişkisi: Uzaktan eğitime salgın uzatması Admin

Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar'ın haberine göre,Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kararın “salgının seyrine bağlı olarak” alındığını belirtirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önceki gün “Tedbirler netice vermeye başladı” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Eğitimde, 16 Kasım'da başlayan ara tatilin bitmesinin ardından 4. aşamaya geçilmesi yani tüm öğrencilerin yüz yüze eğitime başlaması beklenirken, 17 Kasım'da, 4 Ocak'a kadar uzaktan eğitime geçildiği açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, dün, Covid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimiyle ilgili düzenlemeler yapıldığını duyurdu. Buna göre, ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek, ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme ve değerlendirme yapılacak. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecek. Sadece ortaöğretim öğrencileri, 28 Aralık'a kadar okula başvuru yapılması durumunda, bulundukları illerde sınava katılabilecek. 4 Ocak'a kadar süreceği belirtilen uzaktan eğitim 22 Ocak'a kadar uzatılırken, bu süreden sonraki yarıyıl tatiline, ikinci dönemdeki bir haftalık tatil de eklendi. Böylece, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat'ta başlayacak.

eğitim sağlık bakan selçuk koca fahrettin koca ziya selçuk covid19 okul öğrenci
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matematik Öğretmeni Hayatını Kaybetti
Matematik Öğretmeni Hayatını Kaybetti
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı