O PROFESÖR HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler için yaptığı ‘fuhuş evleri‘ benzetmesiyle ilgili rektör gerekli işlemlerin yapılacağını duyurdu.

O PROFESÖR  HAKKINDA  İŞLEM BAŞLATILDI
O PROFESÖR  HAKKINDA  İŞLEM BAŞLATILDI Admin

Sofuoğlu Akit TV’de katıldığı bir programda kullandığı ifadelerle tepkilere neden olmuştu.Twitter hesabından bir paylaşım yapan üniversitenin rektörü Fatih Savaşan şu ifadeleri kullandı: “Üniversitemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır.”

27 yıldır üniversitede çalıştığını belirten Sofuoğlu şunları söylemişti: “Gidin bakın üniversitelere bütün Türkiye’de üniversitlerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü. Biz kanalizasyonu bile ıslah edilmemiş yerden yürür giderdik kampüse. Sayın cumhurbaşkanımız da vurguladı neredeyse fuhuş evleri.”

Programdaki diğer konukların “Yok hocam, genelleme yapmayalım” itirazı üzerine profesör “Gördüğüm var, istisna değil. Gelin gezdireyim o zaman ben anlamıyorum siz nerede yaşıyorsunuz” dedi.

SOFUOĞLU PROFESÖR ÜNİVERSİTE FUHUŞ EVİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'DEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ETKİNLİK KİTABI
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber
MEB'den, Öğretmenlere, Yöneticilere ve Öğrencilere Özel Rehber