DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR VE KULAKLIK FİYATLARINDA MÜTHİŞ ARTIŞ YAŞANDI

Evden çalışma ve online eğitimin öne çıktığı bu dönemde; kulaklık, mikrofon, monitör ve dizüstü bilgisayarlara yoğun ilgi gösterilmeye devam ediyor.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR VE  KULAKLIK FİYATLARINDA MÜTHİŞ ARTIŞ YAŞANDI
DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR VE  KULAKLIK FİYATLARINDA MÜTHİŞ ARTIŞ YAŞANDI Admin

Evden çalışma ve online eğitimin öne çıktığı bu dönemde; kulaklık, mikrofon, monitör ve dizüstü bilgisayarlara yoğun ilgi gösterilmeye devam ediyor. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla dizüstü bilgisayar yüzde 82, kulaklık-mikrofon yüzde 78 ve monitör satışları ise yüzde 63 oranında artış gösterdi.

İncehesap.com, e-ticarete ilişkin 2020 yılı rakamlarını açıkladı. Pandemi nedeniyle evden çalışma ve online eğitimin öne çıktığı bu süreçte en çok tercih edilen ürünlerin başında dizüstü bilgisayar, kulaklık-mikrofon ve monitör geldi. Geçen yılın aynı dönemine oranla oranla dizüstü bilgisayar yüzde 82, kulaklık-mikrofon yüzde 78, monitör yüzde 63 ve klavye satışları da yüzde 45 artış gösterdi. Markanın bu dönemdeki toplam cirosu gerçekleşen satışlarla bir önceki yıla oranla yüzde 90 artarken, toplam ürün satışı da geçen yıla oranla yüzde 36 seviyesinde artış gösterdi.

Bu dönemde; bilgisayar kasaları, anakart ve işlemci gibi bileşenlerin satışı da artmaya devam etti. Anakart satışları 2,5 kat artış gösterirken; bilgisayar kasalarının 2,4 işlemci satışlarının ise 2 kata varan oranlarda arttığı görüldü. 2020 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “Pandemi dönemi hayatın her alanında olduğu gibi online alışveriş alışkanlıklarını da değiştirmeyi sürdürüyor. Evden çalışma ve online eğitimin öne çıktığı bu dönemde kullanıcıların da bu ihtiyaçlara yanıt veren ekipmanlara yöneldiğini görüyoruz. İncehesap.com olarak 2021’de de değişen beklentiler ve trendleri en iyi şekilde analiz ederek kullanıcılarımızdan gelen talepleri en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ