Öğretmenlerin 1 gün okula gitmesi mantıklı değil

Covid-19 salgını kontrolden çıkınca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm okullarda uzaktan eğitime geçilmesi kararı alırken öğretmenleri ise en az 1 gün okula çağırdı. Öğretmenlerin okulda bulunması uzaktan eğitimi aksattığı gibi öğretmenlerin enerjisini ve zamanını boş yere kullanmalarına neden oluyor.

Öğretmenlerin 1 gün okula gitmesi mantıklı değil
Öğretmenlerin 1 gün okula gitmesi mantıklı değil Admin

MEB, uzaktan eğitimin detaylarını içeren bir genelge yayımladı.

Genelgede, zümre öğretmenleri ile rehber öğretmenlerin haftada bir gün okula gitmesi gerektiği belirtildi. Önceki gün yayımlanan yeni yazıda ise rehber ve zümre öğretmenlerinin birlikte yapacağı planlamaların ardından tüm öğretmenlerin haftada bir gün okulda olması istendi.

MEB’in öğretmenlerin enerjisini boşa kullandığını savunan Eğitim Uzmanı Ali Taştan, kararı BirGün’e değerlendirdi.

Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, söz konusu uygulamanın günde 250 bine yakın öğretmenin hareket halinde olmasına yol açacağının altını çizen Taştan, “Bu öğretmenlerin büyük bölümü büyükşehirlerde ve okullarına gitmek için toplutaşıma kullanıyor” diyerek sosyal hareketliliğin artacağı uyarısında bulundu.

Öğretmenlerin bu dönemde okulda yapması gereken bir iş olmadığını ifade eden Taştan, şunları söyledi: “Öğretmenlerden hiçbir iş yapmadan, okulda bulunmaları isteniyor. Mantıklı bir açıklaması yok. Öğretmenler uzaktan eğitimi tüm gayretleriyle evlerinden sürdürüyor. Görevlerini büyük bir özveriyle devam ettiriyorlar. Ancak bu uygulama, öğretmenlerin enerjisini boş yere kullandırmaktan başka bir işe yaramayacak.”

Ali Taştan Meb öğretmen okul koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB 2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı(EKYS) Sınav Tarihi Açıklandı
MEB 2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı(EKYS) Sınav Tarihi Açıklandı
2021 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değiştirme İşlemine İlişkin Duyuru
2021 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değiştirme İşlemine İlişkin Duyuru