TALİP GEYLAN:BARİ SUSUN VE AYIBINIZLA OTURUN!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kasım ayı enflasyonunun ardından 5. Dönem Toplu Sözleşmeye atıfta bulunarak açıklama yapan yetkili sendikaya tepki gösterdi.

TALİP GEYLAN:BARİ SUSUN VE AYIBINIZLA OTURUN!
TALİP GEYLAN:BARİ SUSUN VE AYIBINIZLA OTURUN! Admin

 Geylan, kamu çalışanlarının iki  yılını daha telaf edenlerin, bugün memur ve emeklinin gelir kaybının vebalinden "Kamu iş vereninin hesap hatası" diyerek sıyrılmaya çalıştığını söyledi.

"Yemezler" diyen Geylan; gelir adaletini sağlamayı, emeğin değerini ve ederini artırmayı "Enflasyonun düşeceğine, ekonominin büyüyeceğine dair inancına" endeksli bir sendikal anlayışla memurların daha çok kayıplarla karşı karşıya kalacağını kaydetti.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi: 

"Türkiye Kamu Sen 5. Dönem Toplu Sözleşmesi öncesi yetkili(!) konfederasyona açık çek vererek çağrıda bulundu: “Kamu çalışanlarının kazanımı adına ortaya koyacağınız her mücadeleye, iş bırakma dahil alacağınız her eylem kararına destek olacağız”

Peki bu çağrıya yetkili(!) sendika ne cevap verdi?

Kamu çalışanlarının birlikteliğinin örgütlü gücünü masaya yansıtmak yerine, sendikal bağnazlıkla hareket ederek “Kamu-Sen masada olmasın” diye çukurlarda yuvarlanmayı tercih etti.

Bu bağnaz tutumu sergileyerek kamu çalışanlarının iki yılını daha telef edenler, şimdi çıkmışlar memurun ve emeklinin gelir kaybının vebalinden “Kamu işvereni ve hakeminin hesap hatası” diyerek sıyırmaya çalışıyorlar..

Yemezleeer!

Kamu çalışanlarının kendisine verdiği yetkiyi kullanmaktan aciz olanlar şimdi “Enflasyon farkı oluşması, zammı enflasyon değil masanın tarafları belirlesin, teklif ve tepkimizi haklı çıkarıyor.” diye beylik lakırdılarla günü kurtaracaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

Pardon; tepki derken?

Kapalı kapılar arkasında tepki gösterdiniz de biz mi görmedik?

Yoksa, tepki derken kastınız farklı bir şey mi? 

Efendi, daha Toplu Sözleşmenin ilk gününde sağındaki solundaki sendikalarla uğraşacağına, kamu çalışanlarının gücünü birleştirebilecek feraseti becerebilseydiniz; emin olun işte o zaman “maaş zammını masanın tarafları” belirliyor olacaktı.

“Enflasyon farkıyla geleceğin, enflasyon tazminatıyla geçmişin kayıpları giderilmeli.” imiş!

Peh peh peh… Lafa bak beri gel!

Enflasyon farkı demek, sıfır zam demektir; hedefiniz bundan mı ibaret?

Allah kamu çalışanlarının yardımcısı olsun.

Gelir adaletini sağlamayı, emeğin değerini ve ederini artırmayı “Enflasyonun düşeceğine, ekonominin büyüyeceğine dair inancına” endeksleyen bir sendikal anlayışla daha çok kayıplarla karşı karşıya kalacağız.

Kamu çalışanlarının hak ve kazanımları; her durum ve şartta çalışanların yanında saf tutan, kamu çalışanlarının gücünü başka hedeflere ipotek etmeyen, toplu sözleşme masasında çalışanların temsilcileriyle değil işverenle mücadele eden, gerektiğinde masaya çalışanın yumruğunu vurabilen ve emeğin sesini cesaretle haykıran sendikal anlayışla sağlanacaktır."

TÜRK EĞİTİM SEN TALİP GEYLAN MEMURSEN ENFLASYON MEMUR EMEKLİ TOPLU GÖRŞME
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Tüm Öğretmenlerİn  maaş karşılığı  ders saatlerİ  15'e eşİtlenmeli
Tüm Öğretmenlerİn maaş karşılığı ders saatlerİ 15'e eşİtlenmeli