SINIF ÖĞRETMENLERİNİN ÜCRETİ KESİLMEYECEK

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı,

SINIF ÖĞRETMENLERİNİN ÜCRETİ KESİLMEYECEK
SINIF ÖĞRETMENLERİNİN ÜCRETİ KESİLMEYECEK Admin

Yüz yüze eğitim döneminde sınıf öğretmenlerinin derslerine branş öğretmenlerinin girmesi durumunda, sınıf öğretmenleri ek ders ücret kaybı yaşamamaktaydılar. 20 Kasım 2020’de başlayan uzaktan eğitim sürecinde sorunlar yaşandığı bilgisinin sendikamıza ulaşması üzerine yaptığımız başvuruya Bakanlıkça verilen yanıta göre öğretmenlerimiz ek ders ücretlerini tam olarak alacaklardır.

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin kararın 18. maddesinde, “İlkokullarda yöneticilerin veya hizmetiçi eğitim yoluyla yetiştirilen resim-iş, müzik, beden eğitimi, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile alan öğretmenlerinin derse girdiği saatlerde sınıf öğretmenlerinin okulda bulunmaları ve bu saatlerde okul müdürünün vereceği eğitim ve öğretimle ilgili işleri yapmaları halinde, verilen bu görevler ek ders görevinden sayılır.” hükmüne göre yüz yüze eğitim döneminde ödenen ücretler uzaktan eğitim döneminde Bakanlığın uzaktan eğitime ilişkin genelgesinde yer alan “…öğretmenler haftada en az 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecektir.”  hükmü esas alınarak ödenecektir.

Bu durumda sınıf öğretmenlerinin derslerine branş öğretmeni girdiği saatlerde ücretlerinin kesilmesine imkan bulunmamaktadır.

            MERKEZ YÖNETİM KURULU 

eğitim iş meb milli eğitim bakanlığı yazı sınıf öğretmeni ekders branş öğretmeni din kültürü ingilizce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'den  Okullara  2021 Mali Yılı  Ödenekleri  Konulu Yazı
MEB'den Okullara 2021 Mali Yılı Ödenekleri Konulu Yazı
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER  EŞ DURUMU TAYİNİ DUYURUSU
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER EŞ DURUMU TAYİNİ DUYURUSU