EĞİTİM İŞ AKSARAY’DAN BİR KAZANIM DAHA

Eğitim İş Aksaray İl Temsilcilik Başkanı Ahmet Eraslan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

EĞİTİM İŞ AKSARAY’DAN BİR KAZANIM  DAHA
EĞİTİM İŞ AKSARAY’DAN BİR KAZANIM  DAHA Admin

Eğitim İş Aksaray İl Temsilcilik Başkanı Ahmet Eraslan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.Eraslan yaptığı açıklamada,geçtiğimiz günlerde uzaktan eğitime geçilmesi ile birlikte rehber öğretmenlerin yaşadığı sorunları Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile gerçekleştirdikleri görüşme ile çözüme ulaştırdıklarını belirtti.

Eraslan bu gün yaptıkları görüşmelerde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzaktan eğitim sürecinde sınıfında İngilizce ve Din Kültürü Öğretmenlerinin ders işledikleri saatlerde sınıf öğretmenlerinin okulda bulunmamaları ve idari işlemleri yapmadıkları gerekçesi ile ekderslerinde kesinti yapılmıştı.

Eraslan bu uygulamanın haksız olduğunu sınıf öğretmenlerinin mağduriyetini gidermek için mücadele ettiklerini belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gönderilen mesajda KBS sistemi üzerinden düzenleme yapılarak sınıf öğretmenlerine tam ekders ödemesi yapılacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gönderilen mesaj şu şekilde;

Sayın Okul ve Kurum Yöneticilerimiz ; branş öğretmenlerin girdiği saatte ki SINIF öğretmenlerin ek dersi önceden olduğu gibi ödenecektir. KBS giriş yapan okullar, Tahakkuk Bölümünü arayarak ek ders onaylarını iptal ettirip yeniden girecekler.

Benzer şekilde başka illerde de benzer hatalarının yapılmaması gerektiğini belirten Ahmet Eraslan Eğitim İş olarak eğitim emekçilerinin her zaman yanında olduklarını belirtti.

eğitim iş aksaray ahmet eraslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 16 YAŞINDA
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 16 YAŞINDA
AÇIKÖĞRETİM OKULLARI 1. DÖNEM SINAVLARI 25 ŞUBAT'TA ÇEVRİM İÇİ BAŞLAYACAK
AÇIKÖĞRETİM OKULLARI 1. DÖNEM SINAVLARI 25 ŞUBAT'TA ÇEVRİM İÇİ BAŞLAYACAK