MEB CANLI DERS SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRMELİDİR

MEB 4 Ocak tarihine kadar yapılacak olan uzaktan eğitim kapsamında öğretmenler tarafından online olarak yapılacak canlı derslerin programında düzenleme yapmalıdır.

MEB CANLI DERS SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRMELİDİR
MEB CANLI DERS SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRMELİDİR Admin

Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından okullarda online eğitime geçileceği açıklandı.Cumhurbaşkanının açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimi ayrıntılarını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada öğrencilerin sabah saat 08:30'dan 20:00'ye kadar canlı ders yapabileceği belirtildi.Bakanlık yayımladığı ders programı ise şu şekilde;

Bu tabloya göre ilkokul öğrencileri,11. ve 12. sınıf bir gün sabah 08:30'dan başlayarak ders yapabilecek,diğer gün ise saat 14:30'dan ders yapabilecek.

Diğer taraftan ortaokul 5.,6.,7.,8. sınıf ve lise 9.,10. sınıf öğrencileri bir gün sabahtan bir günde öğleden sonra ders yapacaklar.

Bu ders programına göre evlerde müthiş bir karmaşa yaşandı.Örnek verecek olursak ilkokul ve ortaokula devam eden öğrencisi olan bir veli hangi gün saat kaçta hangi çocuğunun dersi olduğunu anlayamadı,sürekli bir karışıklık yaşandı.

Benzer şekilde okul idareleri tarafından öğretmenler ile görüşülerek hazırlanan tüm programlar iptal oldu.

Bakanlık bu süreçte canlı ders saat ve programlarını öğretmen ve okul idarelerinin insiyatifine bırakmalıdır.

Geçtiğimiz hafta bakanlık ilkokul öğretmenlerine verdiği harici ders atama yetkisini diğe röğretmenlere de verdi.Ayrıca sadece Zoom üzerinden değil diğer platformlardan ders yapabilmek mümkün.Örneğin öğretmen Google Meet ve skype üzerinden de ders planlayabilir ve bu dersin linkini EBA sayfasına kopyaladığında yaptığı dersi okul idaresi görebilecektir.

Tüm bu nedenler ile bu süreçte öğretmen ve öğrencilerin daha fazla stres yaşamamaları için canlı ders programlarının okul idarelerine ve öğretmenlere bırakılmasında fayda vardır.

MEB UZAKTAN EĞİTİM CANLI DERS ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ VELİ İNTERNET BİLGİSAYAR TABLET TELEFON DERS PROGRAMI ZOOM SKYPE GOOGLE MEET
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 16 YAŞINDA
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI 16 YAŞINDA
AÇIKÖĞRETİM OKULLARI 1. DÖNEM SINAVLARI 25 ŞUBAT'TA ÇEVRİM İÇİ BAŞLAYACAK
AÇIKÖĞRETİM OKULLARI 1. DÖNEM SINAVLARI 25 ŞUBAT'TA ÇEVRİM İÇİ BAŞLAYACAK