NEDEN ÖNCE OKULLAR ?

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar yayımladığı basın açıklamasında,

NEDEN ÖNCE OKULLAR ?
NEDEN ÖNCE OKULLAR ? Admin

         Sayın bakanımızın defaatle okulların güvenli olduğuna dair açıklamalarını dinledik ve sevindik, ancak, Sayın Cumhurbaşkanımızın son yaptığı açıklamalar sonucunda ilk tedbirler arasında okulların kapatılarak, tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılacağını açıklaması Bakanımızın açıklamasından  Eğitim-Öğretimin tüm paydaşları hayal kırıklığına uğratmıştır.

         Alınan tedbirler içerisinde okulların kapanması dışında elle tutulur bir tedbir olmadığı gözükmektedir. En baştan beri belirttiğimiz gibi uzaktan eğitimin; eğitimde fırsat eşitliğine ciddi zararlar verdiği biz eğitimciler tarafından tespit edilmiştir. Okulların açık olduğu sürede yapılan çalışmalar tam olarak amacına ulaşmamış ve yine belirsizlikler ortaya çıkmıştır.

         8 Aydır bu sürecin içindeyiz ve Sayın Bakanımızın A-B-C-D alternatif planlarımız var söylemlerine karşı genelde ülkemizde, yerelde de ilimizde hala öğrencilerimizin yarıdan çoğunun sağlıklı bir şekilde uzaktan eğitime katılamadığı ortadadır. Eğitim-İş olarak bizim talebimiz eşitsizliklerin ortadan kaldırılarak anayasal hak olan eğitimde fırsat eşitliğinin Bakanlığımız tarafından sağlanmasıdır. Ulu Önderimiz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi:

         “Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur.”

 

Sadık Acar

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı 

 

EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBE SADIK ACAR ŞUBE BAŞKANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ