>

MEB’ DEN NORM KADRO GÜNCELLEME YAZISI

Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Güncelleme İşlemleri konulu resmi yazı ile normların güncellenmesini istedi.

MEB’ DEN NORM KADRO  GÜNCELLEME YAZISI
MEB’ DEN NORM KADRO  GÜNCELLEME YAZISI Admin

Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Güncelleme İşlemleri konulu resmi yazı ile normların güncellenmesini istedi.

Yazı şu şekilde;

''Bilindiği üzere, 16 Ekim 2020 tarihli ve 16833931-601.04.02.02-E.15018953 sayılı yazı ile 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına esas olmak üzere eğitim kurumlarının norm kadrolarında güncelleme işlemlerinin yapılacağı bildirilmiş ve valiliklerce 21 Ekim-04.11.2020 tarihleri arasında veri girişi ve kontrol işlemleri yapılmıştır. 

Bu çerçevede eğitim kurumlarının norm kadro veri girişleri kontrol işlemleri 6-16 Kasım 2020 tarihleri arasında Bakanlığımızca tamamlanarak eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen norm kadroları Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre belirlenerek “Kurum Bilgileri ve Norm Bilgileri” ekranlarına yansıtılmıştır. Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında eğitim kurumlarının okul öncesi çocuk kayıtlarında geçici düşüşler oluşmuştur. Bu noktadan hareketle, bağımsız anaokulları ile diğer eğitim kurumlarında açılan okul öncesi şubelerinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı norm kadro güncelleme işlemi yapılmamış olup daha önce belirlenen mevcut durum MEBBİS veri tabanındaki Norm Kadro Modülüne yansıtılmıştır. 

Eğitim kurumu müdürlükleri “Kurum Bilgileri, Öğrenci Bilgileri ve Norm Bilgileri” ekranlarına yansıtılan verileri inceleyerek varsa değişiklikleri (şube, ders yükü vb.) gerekçeleri ile birlikte “Norm Kadro Düzeltme Çizelgesi Ek-5” formu düzenlenerek 18-20 Kasım 2020 tarihleri arasında Bakanlığımıza ivedilikle gönderilmesi halinde gerekli inceleme yapıldıktan sonra yeniden değerlendirilecektir. Diğer taraftan, Bakanlığımızca norm kadro onaylama işlemleri tamamlandıktan sonra Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin 2'nci fıkrasında belirtilen şartları taşımayan eğitim kurumlarına ait norm kadro değişiklik taleplerinin Bakanlığımıza gönderilmemesi gerekmektedir.'' denilmiştir.

Meb öğretmen norm kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN