BİLİM KURULU ÜYESİNDEN OKULLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Bilim Kurulu üyesinden yüz yüze eğitim uyarıları okullar kapanmalı mı?

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN OKULLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ  AÇIKLAMALAR
BİLİM KURULU ÜYESİNDEN OKULLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ  AÇIKLAMALAR Admin

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer okulların kapatılıp kapatılmayacağı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tezer açıklamalarında Avrupa'da Ekim ayının sonuna doğru kısıtlamaların geldiğini ancak okullarla ilgili herhangi bir kapatma kararının hiçbir ülkede alınmadığını belirtti.
 

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tezer yaptığı açıklamalarında Türkiye'nin her bölgesinde vakaların arttığını yeni vakaların yüzde 40-50'sini İstanbul'dakilerin kapsadığını belirtti ve hızlıca bir artışın meydana geldiğini vurguladı.

Kapalı Alanlar Havalandırılmalı


Tezer açıklamalarında kışa girildiğini kapalı ortamlarda bulunmanın taşıyıcılığı ve artışı arttıracağını kapalı ortamlarda havalandırmanın iyi olmadığı ortamlarda insanların daha fazla sayıda bir araya geldiğini belirterek kurallara uyulmazsa restoranlar olabilir, tiyatrolar olabilir, sinemalar olabilir, kafeteryalar olabilir, kapalı alan her yerde Türkiye'de de vaka artışları daha da hızlanacağını vurguladı.


Maske kuralına uyulmalı


Avrupa'da Ekim ayının sonuna doğru kısıtlamaların geldiğini belirten Tezer açıklamalarının devamında okullarla ilgili bir kapanmanın hiçbir ülkede bildirilmediğini belirterek Türkiye'de okulların kademeli olarak açıldığını çocukların okullarda maske takma kurallarına uyduğunu öğretmenlerin de daha dikkatli olduğunu ifade etti.


Okullar en son çare kapatılmalı


Tezer açıklamalarında küçük çocukların hiç şikayetleri olmazsa etraflarına çok az bulaştırdığını vurgulayarak ama kurallara uyulmazsa bunların da bulaştırıcı pozisyonuna geçebileceğini mutlaka kurallara uyulması gerektiğini ifade etti.

Tüm Avrupa'da okulların şu an kapatılmadığını Dünya Sağlık Örgütünün de en son okulların kapatılmasının gündeme alınması gerektiğini söylediğini sözlerine ekledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİLİM KURULU ÜYE PROF DR HASAN TEZER OKUL ÖĞRENCİ KORONAVİRÜS
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Tüm Öğretmenlerİn  maaş karşılığı  ders saatlerİ  15'e eşİtlenmeli
Tüm Öğretmenlerİn maaş karşılığı ders saatlerİ 15'e eşİtlenmeli