ARAYIŞ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman, bir açıklama yayınlayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 82. yılında özlemle anıyoruz ifadelerine yer verdi.

ARAYIŞ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
ARAYIŞ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ Admin

Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Paylaşımcı işgale karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, sömürülen bütün ulusların umudu olmuş; devrimleri ve ilkeleriyle ulusumuzun, küllerinden yeniden doğmasını başarmış, içinde bulunduğu çağın en çağdaş ve bağımsız devletini kurarak bizlere emanet etmiş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 82. yılında özlemle anıyoruz…

TEK BAŞÖĞRETMEN LİDER

Mustafa Kemal Atatürk, düşünceleri, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan bir liderdir. İleri görüşlülüğü, barışçıl tutumu, dünya gerçekliğini kavrayışı, insani değerlere verdiği önem ve evrensel boyutuyla dünyanın en büyük liderlerinden biridir. Dünyada başöğretmen unvanına sahip tek liderdir. Döneminde elde ettiği gücü, diktatörlüğe giden yolda değil; halkın egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetimini var etmek için kullanmıştır. Bu tutumu,  dünyanın tüm ulusları tarafından örnek alınmasında ve benimsenmesinde onun eşsizliğini ortaya koymuştur.

GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAYA KARARLIYIZ  

Bu duygu ve düşünce seli içinde 82 yıllık özlemle Atatürk’ü anarken, onu anmanın, anımsamanın, özlemenin de yeterli olmadığının bilincindeyiz. Atatürk’ü anlamak için, onun ilke ve devrimlerini sahiplenmek gerektiğini; “kimsesizlerin kimsesi” olan Cumhuriyeti yaşatarak değerlerine sahip çıkmak gerektiğinin farkındayız.  O’nun manevi kişiliğinden, ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle yarınları inşa eden Cumhuriyet’in öğretmenleri olduğumuzun bilincindeyiz. Bu bilinçle, Yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaya ve geleceğimizi çağın aydınlık değerleriyle aydınlatmaya ve donatmaya kararlıyız.

 ANT İÇİYORUZ

Bu sorumluluk bilinciyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenleri olarak O’nun ‘açtığı yolda, gösterdiği hedefe, hiç durmadan yürüyeceğimize’ ant içiyoruz. Ulusumuzun Kurtarıcısı, Devletimizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz bir arayış ve özlemle anıyoruz.

ORDU EĞİTİM İŞ NEŞET SAYMAN
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir Web Tasarım
İzmir Web Tasarım
Beşiktaş Tercüme
Beşiktaş Tercüme