Timur Selçuk'a son veda

Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğlu, Türk müziğinin usta ismi piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Timur Selçuk'a son veda
Timur Selçuk'a son veda Admin
Mektepli gazetede yer alan habere göre,Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğlu, Türk müziğinin usta ismi piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. "İspanyol Meyhanesi", "Ayrılanlar İçin", "Sen Neredesin" ve "Bugün Yarın Daima" gibi unutulmaz eserlere imza atan sanatçı, Zincirlikuyu Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor. 74 yaşında ölen Selçuk’un cenazesi, kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek.

Zincirlikuyu Camii’ndeki törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, DİAK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, sanatçılar; Rutkay Aziz, Ataol Behramoğlu, Orhan Aydın, Burhan Şeşen, yönetmen Baran Seyhan iş, sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. 
"MÜZİK ADAMI OLARAK DA ÇOK İYİYDİ AMA İNSAN OLARAK ÇOK TATLI BİR ÇOCUKTU"
Cenaze törenine katılmak üzere camiye gelen isimlerden Müjdat Gezen, şunları söyledi:
"1960 yılından beri tanırdım Timur’u. Çünkü annesi ile Şehir Tiyatrosu’nda beraber oynardık. Münir amca da, babamın radyodan arkadaşıydı. Çok severdi. Dostluğumuz bugüne kadar sürdü. Bugünden sonra kısmet değilmiş. Müzik adamı olarak da çok iyiydi ama Timur, insan olarak çok tatlı bir çocuktu. Allah rahmet eylesin. İyi kalpliydi, iyi adamdı, iyi besteciydi, iyi müzik adamıydı, sanatçı ana-babanın oğluydu"
"YENİ NESİLLERE BİLGİ AKTARMAYI, DERS VERMEYİ ONDAN ÖĞRENDİK"
Kurtalan Ekspres grubunun Bas Gitarcısı, Müzisyen Ahmet Güvenç ise, "Timur hoca çok önemliydi. Onun dershanesinde senelerce ders verdik. Yeni nesillere bilgi aktarmayı, ders vermeyi biz ondan öğrendik. Benim için çok değerliydi. Çok büyük bir varlığımı kaybetmiş oldum. Nurlar içinde yatsın" dedi.
Timur Selçuk'un eşi Handan Selçuk ve kızı Mercan Selçuk gözyaşlarına boğuldu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cenazeye çelenk gönderdiği görüldü.
Selçuk ölmeden önce çekilen son görüntülerinden birinde, "Küslüklerin sonu yok. Anlaşamayabiliriz ama sevgi ve saygıda kusur etmediğimiz sürece her bahar, sonbahar, kış gönlümüz çiçek açar. Allah'a emanet olun" ifadelerini kullanmıştı. 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 32 bin 115 lira maaş iddiasını cevapladı
Tüm Öğretmenlerİn  maaş karşılığı  ders saatlerİ  15'e eşİtlenmeli
Tüm Öğretmenlerİn maaş karşılığı ders saatlerİ 15'e eşİtlenmeli