Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın Bu Sözleri Sosyal Medyada Çok Tartışıldı

Selçuk Tepeli bu akşam sunduğu Fox TV ana haberi İzmir' de gerçekleşen depreme ayırdı. Konuğu Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan çok önemli deprem açıklamaları yaptı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın Bu Sözleri Sosyal Medyada Çok Tartışıldı
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın Bu Sözleri Sosyal Medyada Çok Tartışıldı Admin

Selçuk Tepeli bu akşam sunduğu Fox TV ana haberi  İzmir' de gerçekleşen depreme ayırdı. Konuğu Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan çok önemli deprem açıklamaları yaptı. 

Deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, FOX Ana Haber'e konuk oldu ve "Deprem sorununu çözmek için o ülkenin ekonomisinin düzelmesi gerekir." değerlendirmesini yaptı.

Ercan, özellikle depremin sağlıklıksız binaları yıktığı bununsa yoksullara ait yapılarda olduğunu belirtti. Ercan, ‘Depremde yoksullar ölür,  zenginler ölmez. Hiçbir zenginin enkazdan çıkarıldığını duymadınız, duymayacaksınız'’ dedi.

Ercan yaptığı önemli açıklamada; ""Bir ülkede ekonomi ne kadar bozuksa deprem o kadar öldürücü olur. Deprem ve terör yoksulun sorunudur. Bir ülkede yoksulluğu yenmedikçe depremlerin adı ölüm olur. İnsanlar istedikleri için kötü ev yapmıyorlar, yer inceleme çalışmalarına, mimari çalışmalara para ödemeleri gerekiyor. Bir ülkede deprem sorununu çözmek için o ülkenin ekonomisinin düzelmesi gerekiyor. Yoksulluk ne kadar fazlaysa deprem size o kadar yakındır. Hiçbir ünlünün zenginin enkazdan çıkarıldığını duymadınız, duymacaksınız. Ana sorun, yoksulluktur." dedi.

İşte o açıklama;

 

deprem izmir Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En İyi FFP3 Maske Özellikleri Nanofibermaske'nin Maskelerinde!
En İyi FFP3 Maske Özellikleri Nanofibermaske'nin Maskelerinde!
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar  büyüyerek devam  etmektedir
Resmİ işsizlik oranları, enflasyon İle ekonomİde yaşanan sıkıntılar büyüyerek devam etmektedir