Antalya eğitimi için korkutan iddia. Öğretmen ve öğrencilerden vaka arttı!

Geçtiğimiz ayın 21’inde başlayan okullarda önlemlerin alınmadığını ileri süren EĞİTİM-İŞ Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar’ın iddiası korkuttu.

Antalya eğitimi için korkutan iddia. Öğretmen ve öğrencilerden vaka arttı!
Antalya eğitimi için korkutan iddia. Öğretmen ve öğrencilerden vaka arttı! Admin

Mansetalanya gazetesinden Ayfer Şimşek'in haberine göre,Geçtiğimiz ayın 21’inde başlayan okullarda önlemlerin alınmadığını ileri süren EĞİTİM-İŞ Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar’ın iddiası korkuttu.

MECBURİYETTEN DOLAYI
Koronavirüsten dolayı Mart ayından bu yana kapalı olan okullar Eylül ayının 21’nde açılmıştı. Ancak alınmayan önlemler aileleri tedirgin ettiği için birçok aile çocuklarını okullara göndermezken, EBA sisteminden de yararlanamayan aileler ise mecburiyetten dolayı çocuklarını okula göndermek zorunda kaldı. Vaka sayıları her geçen gün artarken, çocukları okula giden aileler ise alınmayan önlemlerden yakınıyor. 
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ VAKA SAYISI ARTTI
Konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada EĞİTİM-İŞ Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar’dan geldi. Başkan Iltar’ın iddiasına göre öğretmen ve öğrencilerde vaka sayısının arttığını söyledi. Başkan Iltar, “Okullarda koronavirüs önlemleri alınmıyor. Okullarda koronavirüs önlemlerini okul müdürleri velilerin üstüne yıktı. Milli Eğitim Bakanlığı bir litre dezenfektan ve bir maske ile okulları eğitim öğretime hazırladığını söyledi. Oysa bugün baktığımızda okul müdürleri velilerden para toplayarak okullardaki hijyen kurallarını uygulamaya çalışıyor. Koronavirüsün faturası yine velilere kesildi. Okullarda tedbir yok bu konuda çok da şikayet alıyoruz. Öğretmenlerde ve öğrencilerde vaka sayısı arttı. Öğretmenlerden ciddi şikayet alıyoruz. Korona olan bazı öğretmenlere maskeni tak gel diyorlar test bile yapmıyorlar. Çok aşırı belirti gösterenler teste tabir tutuluyor. Çok aşırı belirti göstermeyen öğretmenler derslere devam etmek zorunda kalıyorlar. Eğitim başladı ancak kağıt üzerinde ve televizyonda başladı. Şu anda okullar göstermelik açıldı. Çocuklar bu durumu hafif atlatıyor ancak onlarda potansiyel taşıyıcı durumuna geliyor. Bu endişe verici bir durum” ifadelerine yer verdi.
“TEDBİRLER ALINMIYOR”
Sağlık Bakanı’nın açıklamalarının da aileleri daha da tedirgin ettiğini söyleyen Başkan Fatin Iltar, “Sağlık bakanının doğru dürüst yapmadığı açıklamalar velileri tedirgin ediyor. Okulları açtılar ancak öğrencilerin yüzde 40 zaten okula gitmiyor. Okullarda tedbir alınmadığı için veliler tedirgin. 150 liralık ısı ölçerle tedbir alınmıyor. Öğrencilere öğretmenlere test yapılmıyor. Aileler çocuklarına test yapmak için özel hastanelere gidiyor. Bakanlığın korona virüs ile ilgili aldığı hiçbir tedbir yok. Sağlık bakanı yalan yanlış bilgiler veriyor. Okullarda vaka sayısı artıyor ancak devlet bunu saklıyor. Milli eğitim bakanlığı Mart ayından bu yana yattı. Mart ayından bu yana herhangi bir önlem almadı. Vaka sayılarının en yüksek olduğu dönemde okulları açtılar. Ondan sonrada önlem almadılar. Açılan okullara da zaten bilinçli aileler çocuklarını göndermediler” şeklinde konuştu

EĞİTİM İŞ ANTALYA FATİN ILTAR
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ