Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 97. Yıldönümünü Kutlu Olsun

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman Cumhuriyet Bayramının 97. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Aydınlanmanın ve  çağdaşlaşmanın simgesi olan  Cumhuriyet'in ilanının  97. Yıldönümünü Kutlu Olsun
Aydınlanmanın ve  çağdaşlaşmanın simgesi olan  Cumhuriyet'in ilanının  97. Yıldönümünü Kutlu Olsun Admin

Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 97. Yıldönümünü, Cumhuriyetin öneminin bilinci ve kurucusuna duyduğumuz saygı ve sevgiyle kutluyoruz.

Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurmuştur.

Cumhuriyet’in nitelikleri ve değerleri tartışmaya açılarak, örselenmeye çalışılarak varılan nokta hiç de hoş değildir. Tarikat ve cemaatlerin kendi idealleri uğruna Cumhuriyet’in kurumlarına egemen olma yarışı yeni tehlikelere yol açmadan önlenmeli; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında toplumsal uzlaşıyı destekleyici çağdaş değerler, bilim, sanat öncelenmelidir. Böylelikle ulusal birlik ve bütünlüğümüz toplumsal üst kurumlarda hoşgörü kültürü geliştirilerek güçlendirilmelidir. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasından geçtiği anlaşılmalı ve hepimize düşen görevlerin bilincine varılmalıdır.

Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyet'i yaşatmaya ant içmiş, ilke ve devrimlerini, çağdaş yaşamı gönülden benimsemiş, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan eğitim neferleri olarak Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacak, demokratik laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağız. Atatürk'ün izinden gidecek, bu ülkenin yarınları olan evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz!

Büyük Önderimiz Atatürk'ün eşsiz sözlerini bir kez daha anımsatıyoruz:

"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."

"Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir... Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

Bu duygular ve coşkuyla tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor,  Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

 

                                                                                 

Neşet SAYMAN                                    

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı                                    

 

EĞİTİM İŞ ORDU ŞUBE NEŞET SEYMAN
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ