Tüm Sınıflar 23 Kasım'da Okula Başlayabilir

Tüm Sınıfların Ne Zaman Yüz Yüze Eğitime Geçeceği ile ilgili haberler basında yer almaya başladı.

Tüm Sınıflar 23 Kasım'da Okula Başlayabilir
Tüm Sınıflar 23 Kasım'da Okula Başlayabilir Admin

Sabah gazetesinde yer alan habere göre,Kademeli olarak geçilen yüz yüze eğitimin son aşaması yani açılmayan sınıfların ne zaman açılacağı belli oldu. 
2 Kasım Pazartesi günü 5. ve 9. sınıflar tekrar yüz yüze eğitime geçecek. Ardından 23 Kasım tarihi itibariyle de, 6. 7. 10. ve 11. sınıflar okullara tekrar geri dönüş yapacak.
Milyonlarca veli ve öğrencinin merak ettiği konuların başında, henüz açılmayan ve ne zaman açılacağı belli olmayan sınıfların, yüz yüze eğitime ne zaman hangi tarihte geçeceği idi.
Milli Eğitim Bakanlığından alınan duyum ile, tüm kademelerde yüz yüze eğitim, 23 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacak
Okullarda yüz yüze eğitime kademeli geçişin son aşaması da tamamlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 6 ve 7. sınıflarla lise 10 ve 11. sınıfların 23 Kasım'da yüz yüze eğitime başlamasını planlıyor. İlk etapta Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, salgının Türkiye genelindeki seyrini ve yüz yüze eğitimde geçen süreçteki vaka artış oranlarını 16 Kasım'a kadar Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirecek. Tüm sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte salgın riskine ilişkin olumsuz bir görüşe varılmaması halinde 6. 7. 10 ve 11. sınıflar 23 Kasım tarihinden itibaren haftada 2 gün okullarına gidecek. Sınıf mevcutlarının ve salgın riskinin göz önünde bulundurulmasıyla yüz yüze eğitim haftada 2 günden fazla olmayacak.

"TÜM KADEMELERDE"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tamamen açılma tarihine ilişkin, "Cumhurbaşkanımız yüz yüze eğitime geçiş planlamamızın 3'üncü aşamasında ortaokula ve liseye yeni başlayan; ancak henüz okullarına kavuşamayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin 2 Kasım itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağının müjdesini de paylaştı. Şu an okul öncesi, ilkokulların tüm sınıf düzeyleri, köy okulları, özel gereksinimli öğrenciler, hazırlık sınıfları ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başladık. Diliyoruz ki en kısa sürede diğer tüm kademelerdeki öğrencilerimizi okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla kavuşturalım ve yüz yüze eğitime başlayalım" açıklamasını yapmıştı.

'KATILIM YÜZDE 80'LERE YAKIN'


Okullarda yüz yüze katılımın da yüksek olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, "Yüzde 80'lere yakın bir katılım var. Bu katılımın bizim beklentimizin üstünde olduğunu söyleyebilirim. Şimdi aslında genel olarak tüm kademelerde yüzde 70'lerin üstünde; ama bazılarında yüzde 90'lara varıyor, bazılarında yüzde 75'lerde kalıyor; ama yaklaşık olarak yüzde 80'lere yakın bir katılım var" ifadelerini kullanmıştı.

BURAK ÇELİK
Sabah

meb okul öğrenci sınıf covid19 salgın tedbir
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
MEB-EKYS sınav giriş belgeleri erişime açıldı
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ
ÖĞRETMENLERE DENETİM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ