Unutulmasın ki; Eğitim, Ülke İçin Parlak Bir Geleceğe Açılan Yegane Kapıdır

Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, sendika olarak sadece eleştirilerde bulunan değil, yeri geldiğinde sorunlara çözüm önerileri sunan bir anlayışta olduklarını ifade etti.

Unutulmasın ki; Eğitim, Ülke İçin Parlak Bir Geleceğe Açılan Yegane Kapıdır
Unutulmasın ki; Eğitim, Ülke İçin Parlak Bir Geleceğe Açılan Yegane Kapıdır Admin

Eğitim-İş Nevşehir  İl Başkanı İbrahim Demir, sendika olarak sadece eleştirilerde bulunan değil, yeri geldiğinde sorunlara çözüm önerileri sunan bir anlayışta olduklarını ifade etti.  

Demir, "Eğitim-İş olarak sadece eleştirmekle kalmayıp, hızla atılması gereken adımları tekrarlıyoruz: 

- Okullardaki hijyen, velilerin cebine, okul yöneticilerinin insafına bırakılamaz. Her türlü eksik malzeme Bakanlık tarafından temin edilmeli, uzmanlarca kullanılmalı ve denetlenmelidir.  

- İhtiyaç sahibi tüm çocuklara hızla tablet ve internet temin edilmeli, tek bir çocuğun bile eğitime ulaşamadığı bir ülkenin "gelişmiş" sayılamayacağı ve o noktada sosyal devletten bahsedilemeyeceği unutulmamalıdır. 

- Tüm köy okulları derhal açılmalı, bu vesileyle taşımalı eğitim garabeti de son bulmalıdır.  

- Eğitim, hibrit halde ve zor koşullar altında yürütülüyorken müfredat seyreltilmeli, öğrencilerin sorumlu olduğu konular azaltılmalıdır. 

Öğretmenlerin öğrencilerine canlı ders verebilmesini sağlayan bir sistem, devlet eliyle kurulmalı, öğrenciler ve öğretmenler ne olduğu belirsiz programları kullanmaktan kurtarılmalıdır. 

- Öğretmenlerin kendilerinden kaynaklanmayan durumlara bağlı olarak yaşanacak aksaklıklardan öğretmenlerin sorumlu tutulması uygulamaları son bulmalıdır.  Yüz yüze yapılan derslerde ücretler yüzde yüz arttırımlı ödenmeli, uzaktan eğitim faaliyetleri maaş karşılığı değerlendirilse de hesaplamalarda öğretmenlerin haftalık ders çizelgeleri esas alınmalıdır. 

Unutulmasın ki; Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır ve onu ardına kadar açmanın başlıca yolu, çocuklarımız arasında fırsat eşitliği yaratmaktır" dedi.  

Eğitim iş Nevşehir İbrahim Demir
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA TV Haftalık Yayın Akışı Belli Oldu
EBA TV Haftalık Yayın Akışı Belli Oldu
“Vakıf, Dernek ve Cemaatlere Bağlı Kuruluşlar Seçmeli Ders Seçimi Kampanyaları Düzenliyor”
“Vakıf, Dernek ve Cemaatlere Bağlı Kuruluşlar Seçmeli Ders Seçimi Kampanyaları Düzenliyor”