İllerden Köy Okulları Yüzyüze Eğitim Kararları Açıklanıyor

Yüz yüze eğitimin ikinci kademesinin başladığı 12 Ekim tarihinde Valilikler ve İl Hıfzısıhha Kurullarından köy okullarında ilk ve ortaokullarda tüm sınıflarda yüz yüze eğitim kararı alınıyor.

İllerden Köy Okulları Yüzyüze Eğitim Kararları Açıklanıyor
İllerden Köy Okulları Yüzyüze Eğitim Kararları Açıklanıyor Admin

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada,

"12 ders (2 gün, 6+6) olacak şekilde ilimizde ilkokullarda 41.401, ortaokullarda 13.571 öğrenci, liselerde 16 ders (2 gün, 8+8) saati ile 10.667 öğrenci ve özel eğitim okullarımızdaki 1.351 özel öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

Öğrenci mevcuduna göre sınıf mevcutlarının iki gruba ayrılarak başladığı yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, öğrencilerimizi Efeler Örsdemir Balkan Ortaokulunda karşıladı. Öğrenciler okul bahçesine alındıktan ve İstiklâl Marşımızın okunmasında sonra sınıflarına geçtiler. Burada anasınıfı öğrencilerimizi ziyaret eden Sayın OKUMUŞ daha sonra Efeler Kardeşköy Ortaokulunda ve Kardeşköy İlkokulunda öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi.

12 Ekim'den itibaren başlayan yüz yüze eğitimde her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

 

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak.

 

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

 

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak, uzaktan eğitimlerde bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacak.

 

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak" denildi.

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada  il genelindeki ilkokul ve ortaokulların tüm kademelerinde 5 gün sürekli eğitim yapma kararı alındı. 

İşte Ordu Valiliğinden yapılan o açıklama;

İl Hıfzıssıhha Kurulunun, İlimiz Genelindeki İlkokul ve Ortaokulların Bütün Sınıf Seviyelerinde 12.10.2020 Yüz Yüze Eğitim Yapılmasına Dair Kararı

Karar Tarihi: 11/10/2020
Karar No: 153


İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi 11.10.2020 tarihinde saat 09.00’da Ordu Valisi Tuncay  SONEL Başkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.

ALINAN KARARLAR
Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlaralanlardır.
Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla 
paylaşmaktadır.


Bu kapsamda Ordu ili genelinde;


1- İlimiz merkez ve ilçelerinde seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren haftanın 5 (beş) günü yüz yüze eğitim yapılmasına, bu Karardan itibaren pandemi süresince ilçelerde hangi okullarda yüz yüze eğitim verileceğine ilişkin kararların İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca alınmasına,

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada vatandaş/öğrencilerin mağduriyetine yol açacak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine, uygulamanın başta Mülki Amirler olmak üzere sıralı amirler tarafından denetlenmesine,
 
Oy birliği ile karar verilmiştir.

Meb il mem yüz yüze eğitim
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?