Eğitim İş'ten Ertelemeye İtiraz

Eğitim İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Kara, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun sendikaların yapacakları genel kurul toplantılarının ertelenmesi yönünde aldığı karara itiraz ettiklerini açıkladı.

Eğitim İş'ten Ertelemeye İtiraz
Eğitim İş'ten Ertelemeye İtiraz Admin

Eğitim İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, önceki gün sendikanın genel kurul toplantısının yapılmasının planlandığını, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile ilgili olarak İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar kapsamında erteleme kararı aldıklarını hatırlattı. 

 

SENDİKALAR 
KAPSAMA ALINDI 

Türkiye genelinde siyasi partilerin ve sendikaların genel kurul toplantılarını yapabildiklerini öne süren Kara, "Türkiye'de birçok sendika ve siyasi parti, genel kurullarını yapıyorlar. Bu yönde seçim kurulunun verdiği kararlarda var. Samsun'da şöyle bir durum var. İl Hıfzıssıhha Kurulu, bakanlığın genelgesi kapsamında karar alırken parantez içinde sendikaları da yazıyor. Bizde bu nedenle toplantımızı erteleme kararı aldık. Ancak, sendika olarak itirazımızı gerçekleştirdik "dedi. 

ÖĞRETMENLERİN 
SORUNLARI DAĞ GİBİ 

Kara Dünya Öğretmenleri Günü'nü de kutlayarak, "Kamuda çalışan öğretmenlerimiz, özel okullarda çalışmak zorunda bırakılan  öğretmenlerimiz,zor ekonomik koşullar altında görev yapmaktadır. Öğretmenlerin toplumsal statüleri, ekonomik, sosyal ve özlük hakları, mevcut cumhur ittifakı iktidarında ciddi şekilde gerilemiştir. Öğretmenlerin boynunun büküleceği değil, kutlama yapacağı 5 Ekimler için  mücadele etmeyi sürdüreceğimizin altını çiziyor; 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz "açıklamasında bulundu.  Zekeriya FIRAT

EĞİTİM İŞ SAMSUN ŞUBE BAŞKANI RÜSTEM KARA
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI:
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI: "ÖĞRETMENLER"