AES’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 12 Ekim’de yüz yüze başlayacak sınıflar le ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle:

AES’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
AES’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI Admin

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK bugün yaptığı açıklamada ilkokulların tamamı, 8.sınıflar, lise hazırlık sınıfları, 12. sınıflar, tüm kademelerdeki özel eğitim sınıfları ve köy okullarındaki ilk ve ortaokul kademesindeki tüm sınıfların 12 Ekim'de yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu. 

Bilindiği gibi 21 Eylül tarihinde okul öncesi ve 1. sınıflar yüz yüze eğitime başlarken, diğer sınıflar yeni eğitim-öğretim yılına uzaktan eğitim ile başlamıştı. Uzaktan eğitimin detaylarının belirli olmaması bir kargaşaya neden olmuş, kaç saat canlı derslerin yapılacağına dair farklı açıklamalar yapılmış, uygulama birliği sağlanamamış ve bu konularda okul yöneticileri ile öğretmenler bilgilendirilmemişti. Benzer kargaşaların yaşanmaması için MEB yüz yüze eğitime geçilecek tüm sınıflar için gerekli tüm detayları öncelikle okul yöneticileri ve öğretmenler ile paylaşmalıdır. 

Yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin aynı anda devam edeceği bu süreçte yapılacak canlı dersler EBA TV ile uyumlu olmalı, canlı dersler için geçerli olmayan ücretsiz internet sorunu çözülerek EBA ve canlı ders yapılan platformların kullanımlarında internet sınırsız ve ücretsiz olmalıdır.

Salgın yayılımını en başından önleyebilmek için yüz yüze eğitime başlayacak olan kademelerdeki öğretmenlere test yapılmalı, seyreltilmiş sınıflarda daha da artacak olan öğretmen ihtiyacı için öğretmen ataması yapılmalıdır.

 

 

Anadolu Eğitim sen Mehmet Alper Öğretici
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI:
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI: "ÖĞRETMENLER"