EĞİTİM İŞ:MEB’İN UZAKTAN EĞİTİM BASİRETSİZLİĞİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN CANINA MAL OLDU

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada;Milli Eğitim Bakanlığı’nın, pandemi sürecinde eğitimle ilgili süreci düzgün yönetememesi, uzaktan eğitimde düzgün işleyen bir sistemi kuramamış olması, bugün bir öğretmenimizin yaşamına mal olmuştur denildi.

EĞİTİM İŞ:MEB’İN UZAKTAN EĞİTİM BASİRETSİZLİĞİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN CANINA MAL OLDU
EĞİTİM İŞ:MEB’İN UZAKTAN EĞİTİM BASİRETSİZLİĞİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN CANINA MAL OLDU Admin

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, pandemi sürecinde eğitimle ilgili süreci düzgün yönetememesi, uzaktan eğitimde düzgün işleyen bir sistemi kuramamış olması, bugün bir öğretmenimizin yaşamına mal olmuştur.

Evi müsait olmadığı için uzaktan eğitim derslerini okulda yapmak zorunda kalan üyemiz Akhisar Ticaret Odası İlkokulu Öğretmeni Gamze Enginer, okul çıkışı meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirmiştir.

Ne yüz yüze eğitime ne de uzaktan eğitime hazırlık yapmayan, yaşanan sorunlara çözüm üretemeyen MEB ve tüm bunlara rağmen  “uzaktan eğitimde dünyanın en iyi ikinci ülkesiyiz ve eğitime hazırız” diye övünen Bakan Ziya Selçuk, işini özveriyle yapmaya çalışan gencecik bir öğretmenin kaybının hesabını nasıl verecek?

Eğitim-İş olarak defalarca uyarmamıza rağmen öğretmenlere ve öğrencilere gerekli teknolojik imkanlar sunulmayarak adeta gözden çıkarılmaları, bu acı kaybın yaşanmasına neden olmuştur.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, gerçeklikten uzak ve ciddiyetsiz açıklamalar yapmayı bırakıp, uzaktan eğitimin tökezlediği yerlerde çözüm üretmesi çağrısı yapıyoruz.

                 MERKEZ YÖNETİM KURULU 

eğitim iş öğretmen meb canlı ders trafik kazası okul vefat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?