TEKİRDAĞ’DA KPSS’DE ‘SAAT’ SKANDALI

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, Süleymanpaşa’da yer alan M. M. Tetikol Ortaokulunda gerçekleşen KPSS’de bir skandala imza atıldığını kaydetti. Eren, sınıflardan birinde saat bulunmadığını, sınav esnasında bulunup getirilen saatin geri kaldığını ve süredeki bu aksaklıklardan dolayı öğrencilerin panik yaşadığını iddia etti

TEKİRDAĞ’DA KPSS’DE ‘SAAT’ SKANDALI
TEKİRDAĞ’DA KPSS’DE ‘SAAT’ SKANDALI Admin

SAAT, SINAV ESNASINDA GETİRİLDİ

Eğitim iş Tekirkdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi 100. Yıl Mahallesinde bulunan M.M. Tetikol Ortaokulunda Pazar günü yapılan KPSS sınavında sorumsuzluk örneği yaşandı. Öğretmen adaylarının bulunduğu bir salonda sınav başlarken saat bulunmadığı anlaşıldı. Bina sorumlusuna yani okul müdürü Yusuf Çetin’e durum aktarıldı. Bina sorumlusu bir saat bulup getirdi ve astı. Tüm bunlar sınav sırasında gerçekleşti.

SAAT GERİ KALDIĞI İÇİN ÖĞRENCİLER PANİK YAŞADI

Müdür beyin bulduğu saat 2 saatte 20 dk geri kaldı. Dolayısıyla 12.25’te sınav bittiği an bu öğrencilerin saati 12.05 i gösteriyordu. Bir telaş, bir panik yaşandı. Neden mi? Sınav olan öğrenciler farklı yöntemler kullanıyor. Bazıları çözdüğü her her soruyu anında cevap kağıdına kodluyor. Ama bazıları da sınav sonuna kadar soru kitapçığında soruları çözüyor son 5-10 dakika kalan sürede kodlamaya geçiyor. İşte bu grup panik yaşadı. Aynı zamanda süre var diye ağırdan alan öğrencilerin hiç bakamadığı sorular oldu.

“YUSUF ÇETİN İŞİNİ ÖZENLİ YAPMAMIŞTIR”

Şimdi okul müdürleri bunun sorumlusudur. Binayı ve tüm salonları sınava hazırlamak onun görevidir. Saatine de çalışma biçimine de bakmak onun işidir. Yusuf Çetin işini özenli yapmamıştır.

TUTANAK TUTULDU MU?

Kafamda deli sorular. Örneğin sınav tutanağına bu durumu öğretmenler yazdı mı? Ya da yapmamaları konusunda telkine mi maruz kaldılar? Tutanak tutulsa da bizim milli eğitimde hesap sorma kültürü çifte standartlıdır.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Bu sınavların telafisi mümkün değildir. Bina sorumlusunun bu sorumsuzluğunu şiddetle kınıyor, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna iletiyorum.”

Çerkezköyhavadis

eğitim iş tekirdağ hüseyin eren kpss
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA TV Haftalık Yayın Akışı Belli Oldu
EBA TV Haftalık Yayın Akışı Belli Oldu
“Vakıf, Dernek ve Cemaatlere Bağlı Kuruluşlar Seçmeli Ders Seçimi Kampanyaları Düzenliyor”
“Vakıf, Dernek ve Cemaatlere Bağlı Kuruluşlar Seçmeli Ders Seçimi Kampanyaları Düzenliyor”