ÖSYM COVİD POZİTİF ADAYLARI TEK BİR OKULA TOPLADI ÖĞRETMENLERE BİLGİ VERMEDİ

6 Eylül Pazar Günü Yapılan KPSS İle İlgili Flaş İddia! ÖSYM Covid Pozitif Adayları Tek Okulda Topladı. Haberi Olmayan Öğretmenler Sadece Maskeyle Görev Yaptı.

ÖSYM  COVİD POZİTİF ADAYLARI  TEK BİR OKULA TOPLADI ÖĞRETMENLERE BİLGİ VERMEDİ
ÖSYM  COVİD POZİTİF ADAYLARI  TEK BİR OKULA TOPLADI ÖĞRETMENLERE BİLGİ VERMEDİ Admin

Mebpersonel.com sitesinde yer alan habere göre,KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumları bugün tamamlandı. Çeşitli okullardan koronavirüslü adayların durumu ve sınava girme şekilleri ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor.

Son iddia Ankara'dan geldi.

İddiaya göre Covid pozitf olan adaylar Çankaya'nın Muazzez Karaçay İlkokulunda toplantı. Bu okulda görevli salon başkanı ve gözetmenlere bu durum bildirilmedi. Görevli öğretmenler sadece evden getirdikleri maske ile 130 dakika boyunca bu adayların sınavlarıda görev aldılar. Ek olarak koruyucu herhangi bir ekipman verilmedi. 

Mebpersonel.com olarak sitemize ulaşan o iddiayı sizlerle paylaşıyoruz:

 

Bugün annem KPSS gözetmeni olarak Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulunda gorevliydi. Sınıfa giriyor ve kişilerden biri diyor ki "Hocam burası covid+lilerin gireceği okul mu? Meğersem Ankara'daki covid pozitif olgular o okulda sınava giriyormus. Ve gözetmelerin durumdan haberi yok. ÖSYM bunu bildirmemis.

 

 

Ben acil doktoru olarak şüpheli hastalara; tulum, bone, siperlik, n95, galoş, koruyucu kıyafet, ne varsa giyinip giriyorum. Covid servislerinde çalışanlarin koruyucu ekipmanlarıni biliyorsunuz. Herkes bu kadar önlem alırken gözetmen öğretmenlere haber bile verilmeden pozitif hastalara 130 dk gozetmenlik yaptırılıyor. Hem de sadece evden getirdiği maske ile.

 

Biz bunu bilsek, ben 50 yaşındaki anneme n95 de bulurdum, önlük de bulurdum, bone de bulurdum. Ama haber verilmedi ve görev gereği savunmasiz bir şekilde 130 dakika pozitif vakaya maruz bırakıldı. 

 

@OSYMbaskanligi siz bugün benim annemin canına kast ettiniz. Biz bu skandalı insanlara nasıl duyuracağız? Var mı böyle bir şey? İnsan hayatı bu kadar mı değersiz? Biz acilde her şüpheliden sonra acilimizi dezenfekte ettirelim ki başka insanlar hasta olmasın, ama gözetmenler bilinen, karantinada olan pozitif hastalara savunmasiz bir şekilde devlet eliyle gonderilsin. Elim ayağım titriyor sinirden.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?
DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSLARI YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR MU?