>

Ankara Üniversitesi de uzaktan egitim yöntemine geçiyor

Üniversitede klinik uygulama veya intorn egitimi iceren programlarda karma egitim, diger programlarda ise uzaktan egitim yontemleri uygulanacak.

Ankara Üniversitesi de uzaktan egitim yöntemine geçiyor
Ankara Üniversitesi de uzaktan egitim yöntemine geçiyor Admin

Ankara Üniversitesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, güz yarıyılında klinik uygulama veya intorn egitimi iceren programlarda "karma egitim (hibrit)", diger programlarda ise "uzaktan egitim" yontemlerinin uygulanmasını kararlaştırdı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Necdet Ünüvar, Twitter hesabından, üniversite senatosunun 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı öğretim süreçlerine ilişkin kararlarını yayımladı.
 
Buna göre, klinik uygulama veya intorn egitimi iceren programlarda karma egitim (hibrit), diger programlarda ise uzaktan egitim yontemleri uygulanacak.
Teorik dersler ve teorik ders ile butunlesen laboratuvar uygulamaları uzaktan ogretim yolu ile cevrim ici yapılacak. Üniversitenin tıp, dis hekimligi, hemsirelik ve veteriner hekimligi programlarında yurutulen klinik uygulama veya intorn egitimleri, pandemiden korunma, fiziki kosullar ve ogrenci sayıları dikkate alınarak seyreltilmis gruplar ile donusumlu olarak ilgili fakulteler tarafından planlanacak.

Ögretmenlik uygulamaları, pandemi kosulları ve korunma kuralları dikkate alınarak ilgili kurumlarla is birligi icinde yurutulecek.

Yarıyıl ara sınavları, surec odaklı olarak dijital ortamda gerceklestirilecek, final ve butunleme sınavlarının uygulanma yontemi, kasım ayının son haftasında degerlendirilecek. Tum ogrenciler için akademik danısmanlık ve rehberlik hizmetlerine ozel onem verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN