OKULLAR HANGİ SINIFLARDA AÇILACAK

Sağlık Bakanı Koca, bir kez daha virüse karşı önlem çağrısında bulunarak ''Birinci dalganın 2. zirvesini yaşıyoruz'' dedi. Bakan Koca, 'Ankara, İstanbul'u iki kat geçmiş durumda' açıklamasında bulunarak yüksek riskli illeri açıkladı. Kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı yaklaşımı içinde olduklarını da belirten Koca, ''Birinci sınıfların alışması açısından '2 gün devam, 5 gün okula gitmeme' şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir'' ifadelerini kullandı.

OKULLAR  HANGİ SINIFLARDA AÇILACAK
OKULLAR  HANGİ SINIFLARDA AÇILACAK Admin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Corona virüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşadığımızı söyleyebilirim. Gelenek ve göreneklerimizin önemli parçalarından olan bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi" dedi.

Koca, Bilkent Yerleşkesi'nde birlikte gerçekleştirilen Toplum Bilim Kurulu ve Koronavinüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Koca, bu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamına yönelik bir yaklaşımın olduğunu anımsatarak şu bilgileri verdi:

"1. ve 2. sınıf ve 8. ve 12. sınıfla ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz. Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2+5 şeklinde sayıyı azaltarak yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. Önümüzdeki hafta bunu daha netleştirmiş oluruz. Diğer sınıfların bu dönemde nasıl devam edeceği şeklinde 8. ve 12. sınıflarla ilgili salgının seyrine göre gelecek hafta bunu daha da netleştirmiş oluruz. Belki il bazında veya genel anlamda. Yani şöyle özetlersek 1. sınıfların alışması için 2+5 şeklinde olabilir, 2. sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta salgının seyriyle netleşmiş olur, 8 ve 12'lerle ilgili ne zaman başlayacağı veya başlayıp başlamaması konusu haftaya gündem yapılmış olacak."

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA KORONAVİRÜS SINIF OKUL
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI:
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI: "ÖĞRETMENLER"