MEB’DEN İLKOKUL KAYIT VE NAKİLLER İLE İLGİLİ YAZI

MEB ilkokullara kayıt ve nakile ilişkin açıklama yaptı.

MEB’DEN  İLKOKUL KAYIT VE  NAKİLLER İLE İLGİLİ YAZI
MEB’DEN  İLKOKUL KAYIT VE  NAKİLLER İLE İLGİLİ YAZI Admin
MEB ilkokullara kayıt ve nakile ilişkin açıklama yaptı.
Buna göre adresi okul kayıt bölgesi içerisinde olan öğrenciler veya mazeret grubundaki nakil müracaatı ile alınan öğrencilerin dışında öğrencisini nakil ettirmek isteyen velilerin başvuruları kura ile değerlendirilmek üzere alınmaya başlandı.
 
Yazı şu şekilde;
 
"KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE!..
 
2020-2021 öğretim yılı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 12 nci maddesi gereği, adresi okul kayıt bölgesi içerisinde olan öğrenciler veya mazeret grubundaki nakil müracaatı ile alınan öğrencilerin dışında öğrencisini nakil ettirmek isteyen velilerin başvuruları kura ile değerlendirilmek üzere alınmaya başlanmıştır. Yönetmelik gereği derslerin başladığı ilk hafta (31 Ağustos 2020-04 Eylül 2020) başvurular alınacak olup, derslerin başladığı ikinci haftanın ilk iş günü (07 Eylül 2020) sistem üzerinden kura işlemleri yapılacaktır. Bu kapsamda;
 
Not-01: Kura ile değerlendirilmek üzere alınacak kura nakil başvuruları "e-Okul Kurum İşlemleri / Okula Nakil Gelecekler / Nakil Başvuru (IOK06001)" ekranı üzerinden Nakil Geliş Nedeni "SINIF MEVCUDU OTUZUN ALTINDA (Kura ile değerlendirilecek)" seçilerek yapılacaktır.
 
Not-02: 07 Eylül 2020 tarihinde okul tarafından yapılacak olan kura işlemi, "e-Okul Kurum İşlemleri / Okula Nakil Gelecekler / Nakil Kura İşlemleri (IOK06005)" ekranı üzerinden işlemi yapan personelin T.C Kimlik numarasını girildikten sonra "KURA BAŞLAT" düğmesine basılmasıyla başlayacaktır. Kura işlemi bir kereye mahsus olmak üzere tüm sınıflar seviyesinde gerçekleşecektir. Kura sonucuna göre nakil kayıt hakkı kazanan öğrenciler "e-Okul Kurum İşlemleri / Okula Nakil Gelecekler /Nakil Kabul İşlemi (IOK06002)" ekranına yansıtılarak, bu öğrencilerin nakil kabul işlemlerine izin verilecektir.
 
Not-03: Kura İşlemi sadece 1 (bir) kez yapılacak olup; Kura işlemini tamamlamayan okul/kurumlarda yönetmelik gereği yeni nakil başvuru işlemleri yapılamayacaktır.
 
Buna göre kayıt alanınıa düşen bütün öğrencileri kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt alanında olup ikamet değiştiren öğrencileri yeni kayıt alanına giden okul kayıt edememektedir."
MEB İLKOKUL KAYIT NAKİL
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI:
KORONAYLA MÜCADELE DÖNEMİNİN KIYMETİ BİLİNMEYEN KAHRAMANLARI: "ÖĞRETMENLER"