Eğitim İş:"Seminerler Online Olsun"

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, Aydın'da öğretmenlerin seminer çalışmalarının online olarak yapılması için Vali Hüseyin Aksoy'a çağrıda bulundu.

Eğitim İş:
Eğitim İş: Admin

Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ülkede koronavirüs vaka sayısı azken öğretmenlerin seminer çalışmalarının online olarak yapılmasına karar verildiğini hatırlatan Çomakçı, bu karardan vaka sayısı daha çokken vazgeçilerek, seminer çalışmalarının tekrardan okullarda gerçekleştirilmek istenmesine tepki gösterdi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’a çağrıda bulunan Başkan Çomakçı, 24 Ağustos’ta başlayacak seminer çalışmalarının Aydın’daki vaka sayısı göz önüne alınarak, online şekilde yapılmasının en sağlıklı karar olacağını savundu. 14 bin 640 eğitim çalışanının tedirgin olduğunu dile getiren Çomakçı, aynı tedirginliği 21 Eylül’de eğitim-öğretim faaliyetine başlayacak olan 181 bin 374 öğrenci ile velilerinin de yaşadığını ifade etti.

Efeler ilçe merkezinde birçok okulda kabalık sınıf ortamlarında ikili eğitim-öğretim yapıldığını, LGS sonuçlarına göre 937 öğrencinin hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleşemediğini kaydeden Çomakçı, yetkililere “Seyrekleştirilmiş eğitim nasıl olacaktır?” sorusunu yöneltti. Çomakçı, Eğitim-İş olarak önceliklerinin öğrenci ve öğretmenler olduğunu sözlerine ekledi.

eğitim iş aydın seminer online öğretmen okul öğretmenler odası mesleki çalışma remzi çomakçı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi