Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Okulları Birlikte Açacağız”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya üzerinden okulların açılmasına ilişkin önemli açıklamada bulunarak, tüm vatandaşları uyardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:  “Okulları Birlikte Açacağız”
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:  “Okulları Birlikte Açacağız” Admin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya üzerinden okulların açılmasına ilişkin önemli açıklamada bulunarak, tüm vatandaşları uyardı. 

Ziya Selçuk:

Yılın bu zamanlarını okul heyecanıyla geçirirdik. “Hangi sınıf, hangi öğretmen, hangi kitap, hangi çanta, hangi okul çorabı...” gibi kendi sıradanlığıyla güzelleşmiş heyecanlarımız vardı. Bu yıl, bunları biraz öteleyeceğiz ama bu öteleyiş; çocuğun, öğretmenin, velinin heyecandan vazgeçeceğiz anlamına gelmiyor. Herkesin kafasında doğal olarak “Nasıl olacak?” sorusu var: Uzaktan eğitim nasıl olacak? Okullar açıldığında sosyal mesafe, ders programları nasıl olacak? Yani, yüzlerce “Nasıl olacak?” sorusu... Evet, her birinin cevabı var. Fakat şu cümle tüm cevapların üzerinde bir öneme sahip olmalı: Okullar konusundaki kaygılarımızı lüzumlu seviyede tutalım, lütfen. Bu, “tüm dünya”nın yaşadığı geçici bir süreç. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ülkemiz için en iyi, en sağlıklı, en güvenli olanı yapmak için uğraşıyoruz ve bu süreçte birbirimize güvenmek, birbirimize inanmak, birbirimizden destek almak en büyük çıkış noktamız olacak. Bu ülkenin 1 milyondan fazla öğretmeni var. Ben de onlardan biriyim. Hepimiz sadece çocuklarımızın eğitimi için buradayız ve ihtiyaç duydukları her an çocuklarımızın yanında olacağız. Buna gerçekten inanırsak askıya aldığımız o “okul heyecanını” bu yıl da layıkıyla yaşar, çocuklarımıza yaşatırız. İşe, maskemizi takıp sosyal mesafemizi koruyarak başlayalım, lütfen

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ
EĞİTİM İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Eğitim-İş'te Gündüz dönemi
Eğitim-İş'te Gündüz dönemi