ÖĞRETİCİ: OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMADAN TÜM TEDBİRLER ALINMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yeni eğitim-öğretim yılının uzaktan eğitim ile başlaması, yüz yüze eğitimin 21 Eylül'de başlayacak olması ile ilgili açıklamalarda bulunarak bu süre zarfında okullarda gereken tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle:

ÖĞRETİCİ: OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMADAN TÜM TEDBİRLER ALINMALIDIR
ÖĞRETİCİ: OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMADAN TÜM TEDBİRLER ALINMALIDIR Admin

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK yüz yüze eğitimin başlaması ile ilgili "31 Ağustos uzaktan eğitim ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlayacak.Fakat 21 Eylül'de Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime devam edilebilecek." ifadelerini kullandı.

Vaka sayılarının her geçen gün arttığı bu dönemde Bilim Kurulu'nun önerisi ile alınan bu kararı önemsiyoruz, önceliğimiz her zaman çocuklarımızın sağlığıdır. Ancak unutulmamalıdır ki uzaktan eğitim yüz yüze eğitimin yerini tutmamaktadır. Asıl olan tüm vaka sayılarının azalması ile birlikte gerekli tüm önlemlerin alınarak yüz yüze eğitimin verilmesidir. Bunun için toplumdaki herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Okulları yüz yüze eğitime hazırlamak için bu süre iyi değerlendirilmeli, gerekli tüm tedbirler bu süre zarfında alınmalıdır. 

- Devlet okullarının büyük bir bölümünün yeterli bütçesi olmadığı bilinmektedir. Her okula hijyen standartlarını karşılayabilmesi için ek bütçe verilmelidir. 

- Devlet okullarının çoğunluğunda kadrolu temizlik görevlisi bulunmamakta ve görevliler İşkur tarafından okullar açıldıktan sonra görevlendirilmektedir. Temizlik personelleri okullar açılmadan göreve başlamalı ve okulları hijyen bakımından hazır hale getirmelidir.

- Daha önce Milli Eğitim Şuralarında tavsiye kararı olarak alınan her okulda bir güvenlik görevlisi ile sağlık görevlisi istihdam edilmesi kararı hayata geçirilmelidir.

- Seyreltilmiş eğitim ile var olan öğretmen ihtiyacı daha da artacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesi artırılarak yeni öğretmen atamaları yapılmalıdır.

Anadolu Eğitim Sen Mehmet Alper Öğretici
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi