ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI, ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SON BULMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ illerin ücretli öğretmenlik ilanlarına çıktığını hatırlatarak öğretmen açığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ salgın nedeniyle daha da artacak olan öğretmen açığının ücretli öğretmenler eliyle değil yeni öğretmen atamaları ile kapatılması gerektiğini belirtti. Açıklamaları şöyle:

ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI,  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SON BULMALIDIR
ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI,  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SON BULMALIDIR Admin

Eğitim -öğretim yılı açılış tarihi yaklaştıkça iller mevcut olan öğretmen açığını kapatmak için ücretli öğretmenlik başvuruları almaya başladı. 450 binin üzerinde atama bekleyen öğretmen var iken boş normlara atama yapılmaması ve ihtiyacın ücretli öğretmenler eliyle giderilmesi kabul edilemez.

Bazı il ve ilçelerde ücretli öğretmen olarak görevlendirilenlerin büyük bir kısmının eğitim fakültesi mezunu olmadığı bilinmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Büyük ve Küçükbaş Hayvanlar mezununun Sınıf Öğretmeni,  Harita ve Tapu Kadastro mezununun Okul Öncesi Öğretmeni, Lojistik mezununun Sosyal Bilgiler Öğretmeni, İşletme mezununun Beden Eğitimi Öğretmeni olarak sınıflara girmesini istemiyoruz. Salgın nedeniyle seyreltilmiş sınıflarda daha da artacağını düşündüğümüz öğretmen ihtiyacı için yeni öğretmen atamaları yapılmalı ücretli öğretmenlik son bulmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ
EĞİTİM İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Eğitim-İş'te Gündüz dönemi
Eğitim-İş'te Gündüz dönemi