Okulların açılacağı tarih rafa kalkıyor

Koronavirüs nedeniyle okulların açılış tarihi merakla araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yeni eğitim döneminin 31 Ağustos’ta başlayacağını duyurmuştu. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 31 Ağustos'ta okulların açılmasının zorlaştığı öğrenildi.

Okulların açılacağı tarih rafa kalkıyor
Okulların açılacağı tarih rafa kalkıyor Admin
Koronavirüs nedeniyle okulların açılış tarihi merakla araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yeni eğitim döneminin 31 Ağustos’ta başlayacağını duyurmuştu. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 31 Ağustos'ta okulların açılmasının zorlaştığı öğrenildi. Okullara yeni personel istihdamı (hemşire ve pandemi uzmanı) öngörülüyor. Ancak bunun önünde de kaynak sıkıntısı var.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge ile okulların 31 Ağustos’ta başlayacağını duyurmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “31 Ağustos’ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz.” demişti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre vaka sayılarındaki artışla birlikte okulların 31 Ağustos'ta açılmasının zor olduğu belirtildi.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sürekli toplantı halinde olduğu, çözüm aradığı öğrenilirken, "Okulları 31 Ağustos'ta açacağız dedik ama nasıl açacağız bilemiyorum. Büyük sıkıntıdayız. Avrupa'da bile okullar açılmıyor. Sıkıntı büyük" dediği öğrenildi.
Uzmanların Bakan Selçuk'a, "Her okula bir hemşire ve bir pandemi uzmanı atanmasını" önerdiği, bunun Türkiye çapında yaklaşık 100 bin kişinin istihdamı anlamına geldiği Bakan Selçuk'a sunuldu.
 
KRTTV' nin haberine göre; Bakan Selçuk'un, her okula bir hemşire ve bir pandemi uzmanı atanması önerisine, "Bu devlet işi... Maliye Bakanı'nın ikna edilmesi gerekiyor, ancak bunu da ben yapamam" cevabını verdiği öne sürüldü.
Kaynak:Mektepligazete
MEB OKUL ÖĞRENCİ BAKAN ZİYA SELÇUK ÖĞRETMEN KORONAVİRÜS DERS VİRÜS HİJYEN HEMŞİRE
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Eskişehir'de eğitim camiasını yasa boğan ölüm!
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi
Konya'da Özgür Ulaş Yiğit ve Ekibi Güven Tazeledi