TEKİRDAĞ'DA YÖNETİCİ ATAMADA NELER OLUYOR?

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatlarına aykırı davrandığını kaydetti.

TEKİRDAĞ'DA YÖNETİCİ ATAMADA NELER OLUYOR?
TEKİRDAĞ'DA YÖNETİCİ ATAMADA NELER OLUYOR? Admin

EKYS’de 34 eğitimciye yazılı değerlendirmenin ve barajın altında puan verilerek görevde yükselme ve tercih haklarının gasp edildiğini belirten Eren, “Mülakatın sonucundan öncelikle Tekirdağ Valisi, İl Milli Eğitim Müdürü ve Komisyon başkanı sorumludur” dedi.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS)’de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yazılı sınav puanın altında sözlü mülakat puanın verilmemesi yönünde ki talimatına Tekirdağ’da uyulmamasına ilişkin eleştirilerde bulundu.

Müdürlük mülakatlarında 34 kişiye yazılı değerlendirmenin ve barajın altında puan verilerek, idareciliklerinin önüne geçildiğini vurgulayan Eren, “Görünmez bir güç, görünmez bir karar verici nedenini de söylemeden bu kişileri töhmet altında bırakmıştır. Ülkemiz genelinde yapılan  Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) mülakatlarında, yazılı sonucun altı puanlar görülmez iken ne yazık ki Tekirdağ ilimizde 34 eğitim emekçisine mülakatlarda aldıkları yazılı puandan  ve barajdan daha düşük puanlar verilerek görevde yükselme ve tercih hakları gasp edilmiştir. Bakanımızın defalarca konuya ilişkin açıklama yapmasına rağmen Tekirdağ’da sonuç adaletsizlik olmuştur”  ifadelerini kullandı.

Yapılan elemenin nedeninin açıklanmak zorunda olduğunu aktaran Eren,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sorular yönelterek şunları kaydetti:

1.Mülakatlarda görevde yükselmesi engellenen öğretmenler güvenlik soruşturması nedeniyle engellendiyse neden haklarında soruşturma açılmamıştır?

2.Geçen seneki mülakatlarda yazılı puanının aynısını alan bir öğretmen bu sene nasıl baraj altı bırakılmıştır?

3.Geçen sene ki mülakatlarda baraj altı kalan ve görevlendirme yoluyla idareciliğine devam eden bir öğretmene bu sene neden baraj üstü puan verilmiştir yada geçen sene neden baraj altı puan verilmiştir?

4.Diğer il müdürlüklerinde olduğu gibi neden Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekys mülakat sonuçlarını liste şeklinde yayınlayamamaktadır?

5.Tekirdağda adaletsizlik kol gezerken yetkili sendika ve onun küçük paydaşını temsil eden sözde emek örgütlerinin neden sesi çıkmamaktadır?

6.Başarı belgeleri alan, okullarında övgüye mazhar olan öğretmenler neden baraj altı bırakılmıştır?

7.Müdür yardımcılığı kadrosu için mülakata girerken yazılı puanının aynısı verilen bir müdür yardımcısı bu yıl müdürlük için başvurunca mülakatta neden baraj altı bırakılmıştır?

Bu mülakatın sonucundan öncelikle Tekirdağ valisi, il milli eğitim müdürü ve komisyon başkanı sorumludur. Yaptıkları elemenin nedenini açıklamak zorundalar. Bu keyfiyet artık iyice mide bulandırıyor!

TEKİRDAĞ MİLLİ EĞİTİM SENDİKA EĞİTİM İŞ YÖNETİCİ ATAMA MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI MÜLAKAT BAKAN MEB PUAN SINAV
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diego Armando Maradona öldü
Diego Armando Maradona öldü
MEB'DEN ÖĞRETMENLERE EK DERS YAZISI
MEB'DEN ÖĞRETMENLERE EK DERS YAZISI