ÖSYM ile 2 ve 4 yıllık lisans önlisans üniversite taban puanları! YÖK Atlas tercih robotu ekranı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bu sene iki milyonu aşkın aday katılım sağladı. ÖSYM tarafından açıklanan sınav sonuçlarının ardından gözler tercih işlemlerine çevrilirken, üniversite taban puanları da merak konusu oldu. ÖSYM, YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanları bilgilerini paylaştı. 6 Ağustos’ta başlayacak YKS tercihleri öncesi 2 ve 4 yıllık lisans önlisans üniversite taban puanları ve kontenjanlar bilgisine YKS tercih kılavuzu ile ulaşabilirsiniz. YÖK Atlas tercih robotu ve YKS tercih kılavuzu aşağıda yer alıyor. İşte YÖK Atlas tercih robotu ve üniversite taban puanları:

ÖSYM ile 2 ve 4 yıllık lisans önlisans üniversite taban puanları! YÖK Atlas tercih robotu ekranı
ÖSYM ile 2 ve 4 yıllık lisans önlisans üniversite taban puanları! YÖK Atlas tercih robotu ekranı Admin

ÖSYM'den iki milyonu aşkın adayın merakla beklediği duyuru geldi. YKS tercih işlemlerinin 6 Ağustos'ta başlayıp 14 Ağustos'ta sona ereceği açıklandı. YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanlarının yanı sıra üniversite taban puanları da belli oldu. 2 ve 4 yıllık lisans önlisans üniversite taban puanları tercih işlemleri öncesi incelenmeye başladı. 2020 YKS tercih kılavuzu ve YÖK Atlas tercih robotu ekranına bu başlık altından ulaşabilirsiniz. İşte 2 ve 4 yıllık üniversite taban puanları ve YKS tercih kılavuzu!

YKS TERCİH KILAVUZU VE KONTENJANLAR 2020

ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzu ile adaylar 2 ve 4 yıllık üniversite taban puanları için araştırmalara başladı. YKS tercih kılavuzu ile tercih işlemi öncesi tüm bilgileri edinebilirsiniz.

2 VE 4 YILLIK ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

Dilediği üniversiteye gidebilmenin hayali ile bekleyişe geçen adaylar tercih işlemlerini heyecanla bekliyor. Üniversite taban puanları ise en ufak ayrıntısına kadar adaylar tarafından inceleniyor.

YKS TERCİH KILAVUZU VE KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

GEÇTİĞİMİZ YILIN ÜNİVERSİTE TABAN PUANI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS KONTENJAN KILAVUZU

Adaylar, 'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NASIL KULLANILIR?

"Üniversite Seç" kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesini görebilirsiniz. Detayları görmek için programın üstüne tıklayabilirsiniz.

"Program Seç" kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz. Detaylarını görmek istediğiniz program için üniversitesinin üzerini tıklayabilirsiniz.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN

 

ÜNİVERSİTE TABAN VE TAVAN PUANLARI GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR

YÖK'ün yayımladığı Atlas tercih robotu, ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine ulaşmada kolaylık sağlıyor.

Son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan "Puan Türü Seçin" alanını doldurduktan sonra kolayca görüntülenebilecek.

Yks tercih öğrenci üniversite taban puan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydınlanmanın ve  çağdaşlaşmanın simgesi olan  Cumhuriyet'in ilanının  97. Yıldönümünü Kutlu Olsun
Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 97. Yıldönümünü Kutlu Olsun
CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!
CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!