YÖK Eski Başkanı: FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı

Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, FETÖ'nün sınav sorularını çaldığını söyleyerek, "ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar” dedi.

YÖK Eski Başkanı: FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı
YÖK Eski Başkanı: FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı Admin

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan katıldığı bir televizyon programında, FETÖnün ÖSYMnin tüm sınav sorularını çaldığını iddia ederek şu açıklamalarda bulundu. 

 

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

 

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.”

KAYNAK: NTV

Ösym sınav soru fetö
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!