LGS sorularını öğrenciler yorumladı

LGS sorularını öğrenciler yorumladı: Matematik zorladı, süre yetmedi.

LGS sorularını öğrenciler yorumladı
LGS sorularını öğrenciler yorumladı Admin

LGS sorularını öğrenciler yorumladı: Matematik zorladı, süre yetmedi. Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilere göre sınavın sözel bölümü kolay ama sayısal bölümde matematik soruları zordu ve süre yetmedi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrenci katıldı. Bu yıl düzenlenen sınavda, koronavirüs tedbirleri dolayısıyla pek çok ekstra önlem alındı.

LGS SORULARINI ÖĞRENCİLER YORUMLADI: MATEMATİK ZORLADI, SÜRE YETMEDİ


İki oturum halinde gerçekleştirilen sınavın ilk oturumu saat 9.30'da başladı ve 10.45'te sona erdi. Sınavın ilk oturumunda öğrencilere, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularından oluşan 50 soruyu yanıtlamaları için 75 dakika süre verildi. Saat 11.30'da başlayan ikinci oturumda, öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden oluşan 40 soruluk sayısal alan için 80 dakika süre verildi. İkinci oturumla birlikte sınav, saat 12.50'de sona erdi.

Pervinkaplancom Instagram yayınına katılan FMV Işık Okulları öğrencilerinden Mert Boru, Yavuz Karabulut, Zeynep Elçioğlu ve Barkın Kemal Yiğit soruları şöyle yorumladı: “Sınavın sözel bölümü kolay ancak sayısal bölüm zordu. Sayısal bölümde de fen soruları kolay ancak matematik soruları zordu ve süre yetmedi. Sayısal bölüme daha fazla süre olması gerekiyor.”

MATEMATİK BELİRLEYİCİ OLUR
Öğrenciler bu sınavda matematik sorularının belirleyici olduğunu söyleyerek, seneye sınava girecek öğrencilere de bol kitap okumalarını önerdi.

LGS sonuçları 16 Temmuz’da açıklanacak.

Pervinkaplan.com

meb lgs soru öğrenci
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!