KÖY ÖĞRETMENLERİ MESLEKİ ÇALIŞMALARINI İSTEDİKLERİ OKULDA YAPABİLECEKLER

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 22-30 Haziran arasında yapacakları Mesleki Çalışmanın kendi okullarında yapılacağı belirtildi.

KÖY ÖĞRETMENLERİ MESLEKİ ÇALIŞMALARINI İSTEDİKLERİ OKULDA YAPABİLECEKLER
KÖY ÖĞRETMENLERİ MESLEKİ ÇALIŞMALARINI İSTEDİKLERİ OKULDA YAPABİLECEKLER Admin

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 22-30 Haziran arasında yapacakları Mesleki Çalışmanın kendi okullarında yapılacağı belirtildi.Pandemi sürecinde görev yaptıkları illerden başka ile giden öğretmenler bulundukları ildeki okullarda mesleki çalışmalarını yapabilecekler.

Yürürlükte bulunan yönetmelik gereğince köylerde görev yapan öğretmenler mesleki çalışmalarını merkez ilçe ve illerdeki okullarda yapabiliyorlar.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda öğretmenlerin kendi okullarında mesleki çalışma yapacaklar ifadesi,köy öğretmenlerininde okullarına gidecekleri şeklinde algılandı.

Konu hakkında geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından açıklama yapan Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım;

Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı görüşme sonucunda öğretmenlerin 22-30 Haziran tarihleri arasında yapacakları mesleki çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Yıldırım yaptığı paylaşımda;

EĞİTİM İŞ SENDİKASI bugün (12.06.2020) MEB ile yapılan görüşmede mesleki çalışma bilgisi. 1- (15-06-2020) günü mesleki çalışma MODÜLÜ YENİDEN AÇILACAK .

2-modül 19-06-2020 tarihine kadar açık olacak

3-köyde çalışan öğretmeni mesleki çalışma için tekrar köye verilmeyecek.

Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım'ın bu açıklamas ile köylerde görev yapan öğretmenlerin mesleki çalışmaları ikametlerinin olduğu il veya ilçelerde bulunan okullarda yapabilecekleri,Bakanlığın bu konuda 15 Haziran tarihinde modül açacağı ve öğretmenlerin başvurularını alacağı anlaşılmaktadır.

köy öğretmen meb mesleki çalışma mebbis modül eğitim iş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selami Yazıco     2020-06-16 Modülde böyle bir seçenek yok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Genç Öğretmen Hayatını Kaybetti
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!
Eğitim İş Uşak Şube Başkanlığına Ercan Uzun Seçildi!