>

BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU:ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ !

Suriye’de meydana gelen gelişmeler ülkemizin sınır güvenliğini önemli ölçüde etkilemektedi

BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU:ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ !
BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU:ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ ! Admin

Suriye’de meydana gelen gelişmeler ülkemizin sınır güvenliğini önemli ölçüde etkilemektedir. İşgalci ve yayılmacı bir politika yürüten ABD’nin güdümündeki terör örgütlerine yönelik sınır ötesi harekat kaçınılmaz olmuştur. Bu doğrultuda kahraman Türk Ordusu hazırlıklarını tamamlamıştır. 

Türk milleti; baştan buyana Suriye’de ve sınır hattımızın tümünde huzur ve güven ortamının sağlanması gerektiğini dile getirmektedir. Ancak, emperyalist güçler, egemenlik ve sömürü alanlarını genişletmek, zengin petrol rezervlerini denetimleri altına almak amacıyla Suriye’de kirli oyunlarına devam etmektedir.

Suriye’de uzun süredir yaşanan emperyalist savaşın ülkemize verdiği maddi ve manevi zararlar ortadadır. Savaştan kaçarak ülkemize sığınan milyonlarca Suriyeli mülteci, sokaklarda zor şartlarda yaşamak zorunda bırakılmıştır. Birçok alanda yeni sorunlarla devletimiz karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizde bulunan Suriyeli mültecilere ve Suriye’de yaşanan emperyalist savaşa baktığımızda savaşın kirli yüzünü görmek mümkündür.

AKP iktidarı baştan buyana Suriye politikasını yanlış ve eksik yürütmüştür. Ayrıca, ABD Başkanı haddini aşarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef almıştır. Emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek başta Ortadoğu ve Asya coğrafyasında olmak üzere, tüm mazlum uluslara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin gücünü sınamak kimsenin haddi değildir.

Bugün, ABD’nin Suriye’de ne yapmaya çalıştığı anlaşılmalı ve bu durumun farkında olduğumuz bilinmelidir. ABD ve AB küresel emperyalist savaş kışkırtıcılarıdır. Ekonomik çıkarları uğruna binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olmuşlardır. ABD Başkanı’nın tehditlerine boyun eğilmemeli ve ABD emperyalizminin ülkemizdeki üsleri kapatılarak gerekli cevap verilmelidir. Türk milleti bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmemiş ve bundan sonrada eğmeyecektir.  Tıpkı Kurtuluş Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda olduğu gibi.

Ülkemizin sınır güvenliğini, bölgemizin istikrarını sağlamak, terör örgütlerini yok etmek ve Suriye’de barışın tesisine katkı vermek amacı ile şanlı ordumuzun yapacağı Barış Pınarı Hareketi’nde Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir ”sözünü şiar edinen biz kamu emekçileri gelişmeleri büyük bir titizlikle yakından takip etmekteyiz. 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ordumuzun, Barış Pınarı Harekati’nı en kısa sürede tamamlayıp, kayıp vermeden ülkemize döneceğini umuyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Birleşik Kamu İş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı