-TÜRK TİYATROSUNUN VE SİNEMASININ USTA İSMİ MÜNİR ÖZKUL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

-TÜRK TİYATROSUNUN VE SİNEMASININ USTA İSMİ MÜNİR ÖZKUL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

- Hayata veda eden Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camii’ndeki törene Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, usta sanatçı sevenlerinin omuzunda ve alkışlar arasında “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

KÜLTÜR&SANAT - 2018-01-07 20:22:10

İSTANBUL (ANKA) - Hayata veda eden Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camii’ndeki törene Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, usta sanatçı sevenlerinin omuzunda ve alkışlar arasında “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

İstanbul’da 93 yaşında hayata veda eden Türk sinemasının duayen isimlerinden Münir Özkul için ilk olarak Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde özel bir uğurlama töreni düzenlendi. Açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur’ un yaptığı törene usta sanatçının sevenleri de büyük katılım gösterdi.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki törene Münir Özkul’un ailesi, İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve usta sanatçının eşi Umman Özkul’un yanısıra Suna Selen, Suna Keskin, Esin Eden, Tilbe Saran, Nuri Alço, Coşkun Gogen, İlyas Salman, Ahmet Arıman, Ferdi Atuner, Tuncay Akçay, Ahmet Sezerel, Behzat Uygur, Orhan Alkaya ve Erhan Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı katıldı. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki törenin ardından usta sanatçının tabutu cenaze töreninin yapılacağı Teşvikiye Camii’ne götürüldü. Teşvikiye Camii’ndeki cenaze törenine sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katılırken, sanatçının sevenleri de Teşvikiye Camii’sine akın etti.

Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, törende duygusal anlar yaşandı. Özkul, son yolculuğuna alkışlar ve “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

Münir Özkul’un cenazesi Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Bakırköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. (ANKA)

(NÇ/YE) 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratr izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü Özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.sanalbasin.com üyesidir